SFZ

BARÁŽ O I. LIGU ŽIEN - Slzy šťastia, slzy smútku, hore idú Topoľčany

Sobota, 4.6.2022 17:21 | Posledná aktualizácia 5.6.2022 12:36
Víťazky baráže, od sezóny 2022/23 nové prvoligistiky, futbalistky GFC Topoľčany.
autor: RUDOLF ŠKROBÁK, zdroj: SFZ

BREZNO (SFZ) – Barážový zápas, teda buď – alebo, rozhodol o nováčikovi ženskej I. ligy pre sezónu 2022/23. Po víťazstve v tesnej borbe na Mestskom štadióne v Brezne sa z trofeje priamo na ihrisku a miestenky do najvyššej súťaže tešili futbalistky GFC Topoľčany.

Z ofenzívnej sily Košičaniek šiel rešpekt – v sezóne dosiahli v II. lige až 95 gólov – a hneď v úvode sa ich očakávaná sila naplnila, zverenkyne trénera Štecáka šli do vedenia už v 6. minúte. Celú prvú polhodinu to bol hlavne „ich zápas,“ ale skóre sa už nehýbalo žiadnym smerom. Hráčky GFC sa postupne dostali zo šoku, ktorý im narobil inkasovaný gól, vďaka veľmi solídnemu fyzickému základu a umu líderky tímu Evy Kolenovej postupne prevzali oťaže duelu do svojich rúk. Pomohla im aj polčasová prestávke, do II. polčasu nastúpili už na pohľad „vylepšené“ Topoľčany a po hodine hry sa počas minúty úplne zmenil dej zápasu.

V rozpätí 64. a 65. min bolo z 0:1 opačných 2:1 z pohľadu GFC a pribúdajúci čas uberal zo snahy Košičaniek niečo so stavom urobiť. Objektívny pohľad na výsledok? Vyhralo družstvo, ktoré šlo šťastiu oproti lepším výkonom.

Jeden musí byť po baráži smutný, po tomto zápase to boli Košičanky.

ANDREA DOMČEKOVÁ (trénerka GFC): „To sú úžasné pocity, splnili sme cieľ, ktorý sme mali. V šatni sa aj plakalo, boli to slzy šťastia a radosti, lebo máme dôvod sa tešiť. Dôležitá bola polčasová prestávka, v nej sme si povedali, čo aj pri nie zlom našom výkone dovtedy musíme po návrate z kabíny zlepšiť. Nekričalo sa tam, skôr sme si navzájom hovorili, ako zmeniť dianie v zápase. Dvoma striedania sme vstúpili aj do zostavy a všetko nám potom správne zapadlo. Vplyv Evy Kolenovej na náš tím je zrejmý, je našou jasnou líderkou, v celej sezóne aj v tomto zápase uplatnila skúsenosti zo zahraničia a spoluhráčky ju obrovsky rešpektujú. Máme ambície i v I. lige nebyť len do počtu, trúfame si posunúť ženský topoľčiansky futbal aj v tejto súťaži postupne vyššie a vyššie...“

LADISLAV ŠTECÁK (tréner FC Košice): „Tridsať prvých minút to z našej strany nevyzeralo zle, aj gól sme dali, ale potom sa prejavila fyzická pripravenosť súperiek. Pritom kto ma pozná, vie, že na kondícii staviam. S pribúdajúcim časom sme už nemali silu na ďalší zvrat, ten prvý vyrobili súperky zlepenými gólmi. Z nášho pohľadu veľmi hlúpymi inkasovanými gólmi... Myslím si, že aj keď sme niektoré skutočnosti okolo zápasu celkom nepochopili, výsledok baráže je spravodlivý, súperky boli lepšie, viac víťazstvo chceli. Áno, v šatni bol aj plač, k takejto prehre logicky patrí. V novej sezóne pôjdeme do toho naplno zas, na lavičke ostávam, mňa ženský futbal naozaj baví.“

BARÁŽ O I. LIGU: GFC TOPOĽČANY – FC KOŠICE 2:1 (0:1), góly: 64. Masaryková, 65. Helbichová – 6. Nagyová