logo
MLÁDEŽ A ROZVOJ

GRASSROOTS - Prengo cup s novým menom na trofeji

Utorok, 2.7.2024 07:29 | Posledná aktualizácia 2.7.2024 07:29
PrengoCup - Trnava - jún2024

autor: Jakub Kovalik, zdroj: Prengo cup

BRATISLAVA (SFZ) - Počas predposledného júnového víkendu sa v areáli Lokomotívy Trnava uskutočnil 12. ročník PRENGO CUPu, na ktorý prijalo pozvanie 42 mužských a 10 ženských tímov z celého Slovenska a Čiech. 

Počasie sa spočiatku s účastníkmi trocha zahrávalo a letný dážď na chvíľku prerušil program v základných skupinách. Postupne však vyšlo slnko a všetko sa odohralo podľa plánu. 

V hlavnej časti si najlepšie počínali futbalisti Baro-Raj Nitra, ktorí prešli turnajom bez zaváhania a vo finále zdolali 2:1 aj HC Dobráci z Boleráza. Na treťom mieste skončili obhajcovia vlaňajšieho prvenstva Slovaktech Košice. Brankárom turnaja sa stal David Riemer, ktorý zabraňoval gólom v sieti Slovaktechu Košice. S ôsmimi gólmi sa najlepším strelcom stal Robert Rippel z FC Gallo Trnava. Pomyselnú korunu kráľa turnaja a teda najlepším hráčom sa stal člen víťazného tímu FC Baro-Raj Nitra Jakub Sedláček.

Aj v ženskej časti skončili vlaňajšie víťazky Pivárky Nadlice „iba“ na bronzovom stupienku. Vo finále na seba narazili domáce The Girl Power a juniorky Spartaka Myjava. Práve kopaničiarky ukázali, že napriek mladému veku boli najlepšie a v turnaji si pripísali už štvrtý titul. Tento rok medzi ženami na turnaji najviac vynikla najlepšia strelkyňa Tamara Kramlíková s ôsmimi gólmi a najlepšia hráčka turnaja Nina Matušicová, obe reprezentujúce víťazný tím Spartak Myjava JUNIORKY. Na bránkovej čiare v rukaviaciach čarovala brankárka tímu OG Bengoro Bratislava Nikoleta Bukrotinová.

Fanúšikovia si opäť mohli užiť počas PRENGO CUPu futbal vo všetkých jeho podobách. Okrem turnajových zápasov si mohli diváci vyskúšať futbalový biliard, futbal jeden na jedného, stolový futbal a o zaujímavé ceny sa hralo v CASMAR CUPe na hracích konzolách.

Značky