MS U20 – Jasné víťazstvo na úvod šampionátu nad Fidži, asistent trénera Ondrík: Krásny pocit

Sobota, 20.5.2023 23:07 | Posledná aktualizácia 21.5.2023 07:20

autor: Buda Mendes, zdroj: FIFA / Getty Images

SAN JUAN (SFZ) – Sokolíci vstúpili do svetového šampionátu do 20 rokov, ktorý hostí Argentína, tou správnou nohou! Jednoznačné víťazstvo 4:0 nad Fidži podčiarkli aj skvelým výkonom. Súperovi nedali žiadnu šancu pomyslieť na zisk čo i len bodu.

V 14. min našiel Kóša centrom Jambora, ten z miesta zakončoval hlavičkou, ale brankár Fidži Mustahib vytiahol skvelý zákrok a loptu vytlačil na roh.

V 17. min Kóša vysunul kolmicou Jambra, ten našiel v krídelnom priestore Lea Sauera, ktorý poslal center na zadnú žrď. Tú uzatváral Gaži a hlavičkou usmernil loptu do siete – 1:0.

V 19. min sa do zakončenia dostal opäť Jambor, jeho strelu vykopol jeden z brániacich hráčov mimo šestnástky.

V 20. min skóroval Gajdoš, Kopásek však centroval spoza čiary, gól teda neplatil.

V 25. min sa stav predsa menil – Jambor vystihol prihrávku medzi obrancami súpera. Lopty sa následne zmocnil Gaži, ako na podnose ju ponúkol na hranicu šestnástky, kde dobiehal Szolgai. Hráč Šamorína vystrelil z prvej a prestrelil všetko, čo mu stálo v ceste – 2:0.

V 33. min sa za Mustahibom zatriaslo brvno. Na Šikulov center si naskočil Jambor, jeho hlavičku vytlačil gólman Fidži na brvno.

Aktívny Jambor sa dostal do šance aj v samotnom závere prvého polčasu. Szolgai prihral Leovi Sauerovi, ktorý loptu poslal do päťky, zakončovateľovi MŠK Žilina chýbal kúsok, aby ju tečoval do siete.

V 52. min našiel Jambor Lea Sauera. Ten sa ocitol osamotený pred Mustahibom, z mikrosúboja vyšiel úspešnejšie brankár Fidži.

V 61. min zakončil po prihrávke Szolgaia Jambor, ale ani tentoraz si neotvoril strelecký účet na šampionáte.

V 69. min zahrával priamy kop Gajdoš. Vyskúšal poslať loptu priamo na bránku, gólman Mustahib stihol zareagovať a vytlačil ju na roh. Po jeho rozohratí, bežala už 70. min, sa dostala opäť ku Gajdošovi, ten zo strany centroval a jeho pokus zastavila až sieť – 3:0.

V 79. min sa z presného zásahu tešil Jambor. Náš kapitán ostal pri rohovom kope, ktorý kopal Kopásek, nestrážený a hlavičkou zvýšil na 4:0.

SAN JUAN, ARGENTINA - MAY 20: during the FIFA U-20 World Cup Argentina 2023  Group B match between Fiji and Slovakia at Estadio San Juan del Bicentenario on May 20, 2023 in San Juan, Argentina. (Photo by Marcelo Endelli - FIFA/FIFA via Getty Images)

- FIFA U-20 World Cup
- Sport
- Soccer
- International Team Soccer
- FIFA World Cup
- Soccer Competition

Slovenským reprezentantom zápas chutil, ale skóre nenavýšili. Leo Sauer našiel v 87. min na zadnej žrdi Marcelliho, ten brankára aj prekonal, ale Mustahiba zastúpil na bránkovej čiare jeden zo spoluhráčov. O dve minúty neskôr Marcelli naservíroval loptu Mariovi Sauerovi, ten z pár metrov prestrelil.

Sokolíci tak zvládli stretnutie aj bez trénera Alberta Rusnáka, ktorý sedel len na tribúne. Plynul mu trest za červenú kartu z domácich majstrovstiev Európy, ktorú videl v záverečnom zápase proti Rakúsku. Na lavičke ho zastúpil asistent Marek Ondrík.

V druhom zápase skupiny B zdolali hráči USA Ekvádor 1:0.

Slovenskí reprezentanti do 20 rokov nastúpia na ďalší duel 23. mája o 23.00 SELČ. Ich súperom bude Ekvádor.