MUŽI A – Jirka o prvom góle za Real Oviedo: Dúfam, že ma tento impulz nakopne | Slovenský futbalový zväz
logo
Reprezentácia

MUŽI A – Jirka o prvom góle za Real Oviedo: Dúfam, že ma tento impulz nakopne


autor: Real Oviedo, zdroj: Instagram Real Oviedo

BRATISLAVA (SFZ) – Už vie, aké je to dať gól v drese Realu Oviedo. Slovenský futbalový reprezentant Erik Jirka sa presadil v španielskom pohári Copa del Rey proti CE Andratx. Presným zásahom však len korigoval výsledok na 1:2 a jeho klub ukončil pohárovú púť.

V 39. minúte našiel presným pasom cez polovicu ihriska slovenského krídelníka Pelayo Rey. Jirka si prvým dotykom loptu spracoval, pretlačil sa s ňou cez súperovho obrancu a z vnútra šestnástky ju poslal popri brankárovi Sabaterovi do siete. „Dostal som naozaj veľmi peknú prihrávku. Pelayovi som sa za ňu hneď aj poďakoval,“ povedal Erik Jirka, ktorý skóroval po jedenástich mesiacoch. Naposledy rozvlnil sieť 31. januára, keď sa ešte za jeho predchádzajúci klub CD Mirandés presadil proti Las Palmas. „Som rád, že sa mi opäť podarilo skórovať. Dúfam, že ma tento impulz nakopne a strelím aj ďalšie góly, ktoré pomôžu tímu v lige,“ zaprial si Jirka, ktorého môže tešiť aktuálne postavenie v ligovej tabuľke.

Real Oviedo sa nachádza na 7. priečke (minulú sezónu skončil klub na 13. mieste – pozn.) a na miesta znamenajúce play-off o najvyššiu súťaž stráca dva body. „Plány sú, aby sme sa s klubom dostali do najvyššej súťaže. Budem robiť všetko pre to, aby sa nám to podarilo,“ konštatoval po podpise zmluvy 24-ročný stredopoliar s klubom zo severu Pyrenejského polostrova.


zdroj: Facebook Real Oviedo

Rodák z Trnavy strávi tohtoročné Vianoce v Španielsku, nie však kvôli zápasovým povinnostiam. Predvianočné kolo je na programe počas víkendu 18. a 19. decembra. Jirku so spoluhráčmi však následné čaká ligové stretnutie na Silvestra. „Vieme, aká je situácia so šírením Covidu, takže preto som sa rozhodol necestovať. Ale cez Vianoce dostaneme pár dní voľno,“ vravel 5-násobný reprezentant Slovenska, ktorý na záver prezradil predsavzatie do roku 2022: „Určite by som chcel mať na ihrisku viac priestoru a dať ešte zopár gólov.“

Gólová akcia a zakončenie Erika Jirku vo videu v čase od 1:21.

Značky