logo
SFZ

Národné tréningové centrum (NTC) SFZ v Poprade sa začalo budovať vo svojej prvej fáze v roku 2011, kedy sa kompletne zrekonštruovala pôvodná tribúna popradského futbalové štadióna. Po skončení druhej fázy a dobudovaní tribún sa pôvodná kapacita výlučne hlavnej tribúny (2052 miest, z čoho 260 miest je určených pre VIP hostí a ďalších 66 pre potreby novinárov) zvýšila na celkových 5700 miest. V areáli bol vybudovaný výnimočný vyhrievaný trávnik, ktorý prostredníctvom média vyhrieva geotermálna voda z neďalekého aquaparku. Tento slúži ako hlavné ihrisko a bude k dispozícii pre potreby slovenských reprezentačných tímov, resp. domáceho FK Poprad na všetky jeho domáce stretnutia. V rámci rekonštrukcie tribúny bolo zrealizované umelé osvetlenie, ktorého kapacita prekračuje požadovanú normu pre medzištátne televízne zápasy v hodnote 1400 luxov. 

Súčasťou prvej fázy rekonštrukcie pôvodnej tribúny je aj vybudovanie ubytovacích kapacít v celkovom počte 39 lôžok. Súčasťou budovy je aj reštaurácia, ktorej stála kapacita je 32 osôb.

NTC Poprad slúži v prvom rade reprezentačným mužstvám SR vo všetkých vekových kategóriách. V tomto nádhernom podhorskom prostredí nájdu ideálne podmienky počas svojich sústredení, ale aj kvalifikačných, či priateľských zápasoch. Dobré tréningové podmienky a výborná regenerácia v neďalekom Aquaparku ponúkajú nadštandardné podmienky aj pre prípadných záujemcov o tréningové pobyty nielen zo Slovenska, ale aj zo zahraničia. 

V rámci týchto balíkov ponúka areál kompletné služby od ubytovania, cez stravovanie, až po kompletné zabezpečenie tréningového procesu. Okolie ponúka výborné možnosti z hľadiska doplnkových aktivít. Blízkosť Vysokých Tatier, golfového ihriska vo Veľkej Lomnici, či mestskej Arény ponúka niekoľko dôležitých možností na doplnkové športové aktivity. Aquacity Poprad ponúka okrem regenerácie aj možnosť kryoterapie.