SR 18 – Memoriál V. Ježka: Po jasnom zápase s Lotyšskom naši chlapci piati

Sobota, 24.8.2019 12:30 | Posledná aktualizácia 26.8.2019 06:39

autor: Michal Vengloš, zdroj: SFZ

BRATISLAVA (SFZ) – Posledný zápas bol víťazný a slovenská repre do 18 rokov obsadila na Memoriáli Václava Ježka piatu priečku.  Duel s Lotyšskom  vyhrali mladíci 2:0 po dvoch góloch Romana Čerepkaia, ktorý sa stal najlepším strelcom turnaja, keďže dosiahol dva góly za najkratší čas zo všetkých strelcov s rovnakým počtom.

V skupinovej fáze tohto tradičného turnaja najskôr zverenci trénera Stanislava Maceka remizovali s Ukrajinou 1:1 a po divokom priebehu podľahli Severnému Macedónsku 2:3. Táto prehra ich odsunula na tretiu priečku v skupine a s Lotyšskom teda bojovali o konečné piate miesto.

V prvom polčase sa napriek prevahe nedokázali gólovo presadiť, no v druhom to už prišlo. V 72. minúte otvoril skóre striedajúci Roman Čerepkai, ktorý päť minút pred koncom pridal aj druhý gól.

Slovenskí mladíci neobhájili vlaňajší bronz, no pri premiére trénera Maceka na lavičke ukázali odhodlanie i sympatické výkony.

LOTYŠSKO 18 – SLOVENSKO 18 0:2 (0:0)
Góly: 72. a 85. Čerepkai.
ŽK: Zengis - Kaprálik.
ČK: Timofejevs (Lot.)
Rozhodoval: Berka (ČR)
SLOVENSKO 18: Belko – Salvan (46. Rigo), Leitner, Capko, Selecký – T. Gabriš (46. Mojžiš), Hornyák, Vyletel (46. Olejník) – Kaprálik (86. Majkút), Matoš (59. Čerepkai), Tučný (59. Kubík). Tréner: Stanislav Macek.

STANISLAV MACEK (tréner SR 18): „Držali sme sa nášho konceptu hry. Hrať vysoko, aktívne, napádať súpera, tlačiť, čo sa nám aj darilo. V prvom polčase sme si predstavovali väčšiu kvalitu na lopte, robili sme zbytočné chyby v prechode do útoku a neboli sme takí nebezpeční. V druhom sa po prestriedaní hra zlepšila, s pribúdajúcim časom sme boli dominantnejší, hralo sa prakticky na jednu bránku. Rozhodla strelecká efektivita Čerepkaia, ktorý dvakrát skóroval, čo nás teší. Z víťazstva sa tešíme, vážime si ho a ideme ďalej.“