SR WA - Bojovný výkon na body na Islande nestačil. Tréner Kopúň: Môžeme si veriť v ďalších zápasoch

Pondelok, 2.9.2019 20:40 | Posledná aktualizácia 3.9.2019 18:56

autor: Lenka Gazdíková, zdroj: SFZ

BRATISLAVA (SFZ) – Futbalové reprezentantky Slovenska odštartovali kvalifikáciu ME 2021 na Islande. S domácimi favoritkami dlho držali krok, no rozhodol jediný gól Jensenovej a naše dievčatá prehrali 0:1. Najbližšie sa zverenky trénera Petra Kopúňa predstavia v októbrovom dvojzápase na ihriskách Lotyšska a Švédska.

Slovenky sa kvalitného súpera nezľakli, už v 3. minúte zahrávali prvý rohový kop, no potom zobrali do rúk opraty Islanďanky. V 11. minúte mala veľkú šancu Fridriksdóttirová, no naša brankárka Mária Korenčiová bola proti. Rovnako už o päť minút, keď mohla skóre otvoriť Gudmundsdóttirová. Slovenské reprezentantky hrali nebojácne, snažili si rozbíjať akcie súpera, no islandská lavína sa valila na Korenčiovej bránku aj v druhej polovici úvodného dejstva. V 32. minúte mohli domáce skórovať po štandardke, no opäť bola v akcii slovenská brankárka. Päť minút pred prestávkou mala gól na hlave Brynjarsdóttirová. Vzápätí vyskúšala domácu brankárku Škorvánková, no viac už v prvom polčase diváci nevideli.

Na štadióne Laugardalsvöllur bola naozaj dobrá atmosféra, domáci fanúšikovia hnali svoje dievčatá, nechýbalo tradičné islandské HU-HU-HU, ktoré Európa lepšie spoznala na ME 2016 mužov vo Francúzsku.

Ozývali sa aj priaznivci zo Slovenska – štadiónom znelo tradičné Slovensko, Slovensko, hejá, hejá, hejá, Slovensko. Ale aj: My chceme gól.

Po prestávke Islanďanky pokračovali v dobýjaní našej bránky. Po obrovskom tlaku, keď Korenčiová zneškodnila štyri obrovské šance za sedem minút, predsa len inkasovala. Po akcii domácich sa v 65. minúte presadila  Jensenová.

Slovenky mali najväčšiu šancu zápasu v 86. minúte, keď Klaudia Fabová zachytila rozohrávku domácich, našla nabiehajúcu Patríciu Hmírovú, no jej strela tesne minula bránku. V nadstavenom čase mohla zvýšiť striedajúca Eiríksdóttirová, no Korenčiová už gól nepustila.

ISLAND WA – SLOVENSKO WA 1:0 (0:0)
65. Jensenová.
ŽK: Haršanyová
Rozhodovali: Velevačkoska  - Milanova, Izeiriová (Mac.)
ISLAND WA: Sigurdardóttirová – Árnadóttirová, Viggósdóttirová, I. Sigurdardóttirová, Gísladóttirová – Jónsdóttirová, Gunnarsdóttirová – Gudmundsdóttirová (55. Eiríksdóttirová), Brynjarsdóttirová (80. Thorvaldsdóttirová), Fridriksdóttirová (63. Albertsdóttirová)– Jensenová. Tréner: Jón Pór Hauksson.
SLOVENSKO WA: Korenčiová – Hollá, Haršanyová, Bartovičová, Horváthová – Bíróová (88. Šušolová), Škorvánková – Hmírová, Mikolajová, Vojteková  (67. Šurnovská) – Fabová (86. Sluková). Tréner: Peter Kopúň.

PETER KOPÚŇ (tréner reprezentácie žien): „S týmto zápasom by som na jednej strane mohol byť spokojný, no na druhej strane, všetci, čo sme tam boli, sme skôr sklamaní, ale bol v nás taký hnev. Nemuseli sme odchádzať odtiaľto s nulou. My sme nechceli byť, čo budú hrať vyrovnanú partiu s niekým, kto je na dobrej víťaznej vlne. Vedeli sme, že kondične sú pripravené perfektne, keďže ich sezóna sa v podstate pomaly končí, hráčky sú rozohraté. Bolo to v zápase veľmi cítiť. Tak sme sa aj pripravovali. Chcel som, aby hráčky boli trpezlivé, aby čakali na príležitosť, ktorá im príde. Nebolo to jednoduché v našom pokutovom území, ale musím pochváliť hráčky, pretože takticky splnili všetky pokyny nad očakávania. Pokiaľ takto budeme fungovať aj dalej, tak sa o náš tím nebojím. Takto, ako sme fungovali, je naša cesta, ako môžeme byť ďaleko lepšie na tom. Určite nás tento výsledok mrzí. Lebo v 86. minúte sme mali brovskú šancu, ktorú keď premeníte, odchádzate z Islandu s bodom a to by bolo pre nás fantastické. Je to však prvý zápas kvalifikácie, pozeráme sa dopredu. Môžeme si veriť v ďalších zápasoch, ktoré nás čakajú. Verím, že budú lepšie a lepšie a podaria sa nám pretaviť do takého výsledku, ako si predstavujeme. Ďakujem tímu, ďakujem realizačnému tímu za odvedenú robotu. Snažili sa pripraviť všetko tip-top.“