SR WU19 – Po polčase bolo rozhodnuté. Tréner Jelšic: Francúzky sú úplne iný level

Sobota, 6.4.2019 17:50 | Posledná aktualizácia 7.4.2019 07:55

autor: Martin Hrnčír, zdroj: SFZ

BRATISLAVA (SFZ) – Reprezentácia dievčat do 19 rokov prehrala na turnaji 2. fázy kvalifikácie o postup na ME – Elite Round, aj druhý duel. Domácim favorizovaným Francúzkam podľahli Slovenky 0:6. Posledný zápas s Portugalskom ich čaká v utorok o 18.45.

Franúzky vybehli na naše dievčatá zostra a na bránku Dominiky Rezekovej sa valil jeden útok za druhým. Už v 15. minúte vytlačila naša brankárka strelu domáceho tímu na brvno a o minútu nato už Francúzky udreli. Po faule Bielikovej premenila penaltu Saint Georgesová. Toto favorita úplne naštartovalo a do polčasu pridali domáce dievčatá štyri góly, čím jasne rozhodli zápas. Skóre uzavrela v 73. minúte Malardová.

Zverenky trénera Jozefa Jelšica čakajú dva dni voľna a v utorok o 18.45 si v súboji s Portugalskom zahrajú o tretie miesto v skupine. Oba tímy majú na konte dve prehry so Slovinskom a s Francúzskom.

FRANCÚZSKO WU19 – SLOVENSKO WU19 6:0 (5:0)
Góly
: 16. Saint Georgesová (z 11 m), 23. Martinezová, 26. Delabreová, 32. a 37. Cardiová, 73. Malardová.
ŽK: Jean Francoisová – J. Lukáčová.
Rozhodovala: Welchová (Angl.)
SLOVENSKO WU19: Rezeková – J. Lukáčová, Lemešová, Bieliková, Miniariková – Gašparovičová, Panáková (80. Kratochvílová), Dianišková – Žemberyová (66. Tipulová), Pružinská (46. Droppová), Nagy (86. Harvilová). Tréner: Jozef Jelšic.
JOZEF JELŠIC (tréner SR WU19): „Francúzsky tím je úplne iný level. Toto družstvo môže hrať u nás chlapčenskú dorasteneckú ligu. Výber a kvalita tých hráčok je neuveriteľná, dokázali kopať 50-metrové pasy, neskutočná streľba, súboje jedna na jednu. Teraz sa musíme sústrediť na posledný duel s Portugalskom, ktoré bude tiež ťažkým súperom, napriek tomu, že má tiež dve prehry ako my. Urobíme všetko pre to, aby sme ten zápas zvládli.“
Druhý zápas: Slovinsko - Portugalsko 3:1