logo
Reprezentácia

Tréner dievčenských výberov Jozef Jelšic najskôr oslavoval triumf, teraz obvoláva rodičov


autor: Roman Ferstl, zdroj: SFZ

BRATISLAVA (SFZ) – Počas ostatných dní mal tréner dievčenských reprezentácií do 17 a do 19 rokov Jozef Jelšic plné ruky práce. Najskôr s výberom WU19 oslávil triumf na turnaji Mediterranean Pearl v Turecku. Teraz zaberá takmer všetok jeho čas organizácia zrazu WU17, ktorá by mala bojovať v druhej fáze kvalifikácie Elite Round na miniturnaji v Anglicku o miestenku na ME 2020, ktoré hostí Švédsko. Tréner Jozef Jelšic viac o týchto dňoch prezradil pre futbalsfz.sk.

Reprezentantky do 17 rokov mali pôvodne začať svoj zraz už dnes (štvrtok 12. marca – pozn.), ale momentálne sa všetko pre šírenie koronavírusu komplikuje. „V utorok zasadal výkonný výbor SFZ, na ktorom padlo, že je na rozhodnutí rodičov, či pustia deti na juniorské zrazy. Ja som celú stredu obvolával rodičov a šesť hráčok z riadnej nominácie a päť náhradníčok nám na Elite Round nepustia. Navyše nemôžem na miniturnaji v Anglicku počítať ani s lekárom a fyzioterapeutkami. Tí by totiž museli byť po návrate domov v štrnásťdňovej karanténe, čiže by nemohli chodiť ani do práce. Poslali sme na UEFA list, v ktorom oznamujeme, že nevieme poskladať adekvátny tím na Elite Round. Teraz čakáme, aká bude na to odpoveď,“ konštatoval Jozef Jelšic. Slovenkám žreb prisúdil domáce hráčky, Francúzky a Walesanky. „Slovenský futbalový zväz dostal od UEFA informáciu, že turnaje druhej fázy kvalifikácie ME - Elite Round pre mládežnícke kategórie U17 a U19 a WU17 a WU19 sú odložené. Na všetkých sa mali zúčastniť aj slovenské reprezentácie," píše sa v stanovisku Slovenského futbalového zväzu.

SR WU19 – SKVELÝ TURNAJ S TRIUMFOM: VO FINÁLE ZDOLALI NAŠE BABY MAĎARKY PO PREDĹŽENÍ

SR WU19 – SO SEVERNÝM ÍRSKOM NAPOKON REMÍZA, V BOJI O PRVENSTVO PROTI MAĎARKÁM

SR WU19 – PRÍPRAVA NA ELITE ROUND ODŠTARTOVALA VÍŤAZSTVOM. SLOVENKY ZDOLALI BIELORUSKO

Príjemnejšie chvíle zažíval bývalý hráč Nitry, Ružomberka či Púchova s reprezentáciou WU19, ktoré ovládli prípravný turnaj v Turecku. Jeho zverenky si najskôr v skupine poradili s Bieloruskom 3:1 a remizovali so Severným Írskom 2:2. Zásluhou týchto výsledkov sa kvalifikovali do finále, v ktorom zdolali Maďarsko 3:2 po predĺžení. „Ďakujeme Slovenskému futbalovému zväzu, že sme mohli vycestovať na turnaj do Turecka. V prvom rade sme naň išli, aby sme sa dobre pripravili na Elite Round. Chceli sme odohrať tri dobré stretnutia, umiestnenie bolo až druhoradé. Ale výsledkovo sme zvládli prvé zápasy. S predvedenou hrou proti Severnému Írsku som však nebol úplne spokojný. Ale stačilo nám to na finále, kde sme predviedli dobrý výkon a vyhrali turnaj,“ vrátil sa tréner Jozef Jelšic k turnaju.

Každé víťazstvo na reprezentačnej úrovni je špeciálne o to viac, ak sa triumfuje na turnaji. Trénera Jelšica však zahriali pri srdci aj iné veci. „Potešilo ma, že dievčatá ukázali, že vedia byť dominantné a konkurovať aj proti ťažkým súperom, lebo Maďarsko ťažkým súperom je. Dúfam, že tento celkový triumf pridá hráčkam na sebavedomí,“ vyhlásil Jelšic. Tréner vyzdvihol aj silný kolektív. „Napríklad pred finále sme mali informáciu, že v prípade remízy po 90 minútach, bude hneď nasledovať rozstrel. Lenže ako sa blížil záver, povedali nám, že sa bude hrať ešte aj predĺženie dvakrát 15 minút. My sme počas hry minuli všetky striedania a ani zdravotný stav dievčat nebol stopercentný. Dievčatá sa zomkli, počas predĺženia siahli na dno síl a zvládli to,“ konštatoval kouč.

SR WU19/SR WU17 – SLOVENSKÉ TÍMY SPOZNALI SÚPEROV V ELITE ROUNDE

Pre dievčenský výber do 19 rokov to bola posledná skúška pred aprílovým Elite Round – druhou fázou kvalifikácie o ME. Na minirutnaji v Poľsku si Slovenky zmerajú sily s Belgičankami, Maďarkami a domácimi hráčkami. Hrá sa o jednu miestenku na záverečný turnaj do Gruzínska. „Myslím si, že v tejto skupine sme schopní uhrať nejaké body. Chceme zamiešať karty a Belgičankám, ako najväčšiemu favoritovi, sťažiť cestu za postupom,“ zaprial si na záver tréner Jelšic.

Značky