U16 – Rakúšania boli lepší, výsledok zodpovedá priebehu

Štvrtok, 17.11.2022 16:35 | Posledná aktualizácia 23.11.2022 08:38

autor: MARTIN HRNČÍR, zdroj: SFZ

LINDABRUNN (SFZ ) – Tretí jesenný zápas reprezentačnej šestnástky – po dvoch októbrových vystúpeniach s Českom – sa skončil prehrou, v Lindabrunne zvíťazilo domáce Rakúsko 3:0.

Tréner dal v nominácii priestor až dvanástim novým menám a zápas mohol mať iný priebeh, ak by sokolíci využili zaváhanie domáceho brankára Fellnera. Nestalo sa, hralo sa ďalej za stavu 0:0 až do záveru prvej polhodiny, keď Rakúšania premenili pokutový kop. A keď ešte do prestávky po chybe v našej obrane zvýšili náskok na 2:0, sokolíci museli v II. polčase ukázať vôľu pobiť sa s nepriaznivým stavom.

Tréner Fodrek postupne poslal do hry všetkých hráčov z lavičky – až na druhého brankára Zajaca – domáci ešte pred naplnením hodiny navýšili náskok, ale nastavenie sokolíkov nepoddať sa bolo zrejmé. Prejavil sa však rozdiel v momentálnej hernej kvalite tímov.

Odveta je na programe v nedeľu v Lindabrunne o 12:00.

zostrih zo zápasu

BRANISLAV FOREK (tréner Slovenska 16): „Pri pohľade na výsledok môžem konštatovať, že zodpovedá priebehu zápasu a rozdiele v kvalite tímov. Iste, 0:3 je 0:3, ale v tejto fáze je pre nás dôležité vidieť širší káder, teda hráčov, ktorí prichádzajú do úvahy pre túto kategóriu. Niekoľko úsekov zápasu bolo z našej strany solídnych, chlapcom nemožno uprieť snahu. Reálne potrebujeme hrať takéto zápasy, na vlastnej koži si odskúšať rozdiel medzi domácim a medzinárodným futbalom. Úmyselne sme poslali do hry všetkých hráčov do poľa, pre viacerých to bol prvý štart v reprezentácii, takže pri odvete v Rakúsku už budú vedieť, do čoho idú.“