U17 – Parádne víťazstvo! Po 1:0 nad Nemeckom však čakáme

Utorok, 25.10.2022 14:50 | Posledná aktualizácia 25.10.2022 14:51
Po víťazstve nad veľkým favoritom sa sokolíci veľmi tešili.
autor: VLADIMÍR DANČÍK, zdroj: SFZ

KIŠINEV (SFZ) – V treťom – možno kľúčovom – zápase 1. kola kvalifikačného turnaja ME vyhrala slovenská sedemnástka nad nemeckými rovesníkmi, víťazom skupiny, 1:0. Vďaka tomu sokolíci živia postupovú nádej do fázy Elite Roundu.

Či sa naplní, rozhodne sa podľa výsledkov v ďalších skupinách. Postupový kľúč posiela ďalej dvoch prvých z každej skupiny a štyroch najlepších z 3. miest, pričom sa rátajú výsledky s prvými dvoma tímami v tabuľke.

Po dvoch tackavých krokoch – prehre 0:1 s Lotyšskom a remíze 1:1 s Moldavskom – musel tréner Bažík popracovať predovšetkým na psychike a morálke hráčov. Do zostavy postavil dvoch novicov, ktorí mali na turnaji premiéru, Dovičáka a Baláža. Bola to hra osudu, že práve Adam Baláž bol napokon autorom víťazného gólu!

Sokolíci si siahli na dno svojich síl, už dlhý čas bezgólový stav proti vysokému favoritovi bol prekvapením. Držali vyrovnaný pomer aj v počte striel (8:10) i rohových kopov (8:9) a aj faulov (9:9), napokon sa ukázala ako zásadná práve disciplína.

Krátko po tom, ako Ogodou dostal po faule na Šarudiho druhú žltú a musel von, Nemci si nedokázali rozdeliť defenzívne úlohy a v strede obrany im vznikla diera. Naši ju využili, Kóšov mäkkučký a presný center zužitkoval v päťke osamotený náš stopér Baláž a v páde strelil víťazný gól.

Ešte nie postupový, ešte musíme počkať, ako sa vyvŕbi situácia v ďalších skupinách, ale bol by v tom čert, aby nám aj pani Štastena nepodržala chrbát, keď sme jej vyšli tak úspešne v ústrety. Musíme ale čakať do konca 1. kola kvalifikácie, posledné skupiny sa uzavrú na konci novembra.

MAREK BAŽÍK (tréner Slovenska 17): „Veľmi sa tešíme, dokázali sme poraziť silného súpera. Chlapci si zaslúžia pochvalu, išli na doraz. Najviac ma teší fakt, že sme sa po neúspechoch dokázali zmobilizovať a uveriť tomu, že keď pôjdeme všetci na hranicu svojich možností, môžeme pomýšľať v tomto zápase na úspech. Chlapci dali do toho srdce, v určitých zásadných úsekoch hry aj potrebnú kvalitu. Gratulujem im k tomuto výsledku.“

U17

0'
10:00
Bence Dardai
Nemecko U17
24'
10:45
45'
11:00
46'
Nino Žiga
U17
Striedajúci hráč: František Kóša
Nemecko U17
Striedajúci hráč: Farid Alfa-Ruprecht
46'
David Odogu
Nemecko U17
58'
Fayssal Harchaoui
Nemecko U17
Striedajúci hráč: Finn Jeltsch
62'
Jean-Paul Ndiaye
Nemecko U17
Striedajúci hráč: Robert Ramsak
62'
68'
Daniel Lopušek
U17
Striedajúci hráč: Leopold Mizerák
68'
Rastislav Korba
U17
Striedajúci hráč: Nicolas Kapuš
Jarzinho Malanga
Nemecko U17
Striedajúci hráč: David Leal Costa
71'
85'
Šimon Faško
U17
Striedajúci hráč: Samuel Šarudi
87'
Samuel Dikoš
U17
Striedajúci hráč: Mário Henyig
David Odogu
Nemecko U17
90'
90+1'
Adam Baláž
U17
90+6'

6
62'
8
24'
46'
9
Max Moerstedt
10
Assan Ouedraogo
14
David Odogu
58'
90'
15
Yannik Dasbach
17
Eric Da Silva Moreira
19
62'
20
71'

Šimon Faško
85'
7
87'
11
68'
14
Adam Baláž
Gól z hry - 91'
15
Pavol Kuťka
19
68'
20
Nino Žiga
46'

17
96'