U17 – Postupové túžby zmarili štandardky suseda

Streda, 30.3.2022 17:50 | Posledná aktualizácia 31.3.2022 07:19

autor: JAKUB KOJNOK, zdroj: SFZ

VENRAY (SFZ) – Postupová matematika bola jasná: na priamy postup na šampionát sme potrebovali vyhrať skupinu, čo znamenalo zdolať aspoň o dva góly Maďarsko pri bodovej strate Holandska. Mladí „ornajes“ iba remizovali, lenže my sme našim južným susedom v poslednom zápase 2. kola kvalifikácie ME podľahli 1:3.

Tréner Fodrek upozornil hráčov na silnú zbraň Maďarov, ktorou boli a sú štandardné situácie. Nepomohlo, práve po rohovom kope, ktorý sme síce odvrátili, napálil Lisztes excelentne spoza šestnástky. Možno gól kvalifikácie, žiaľ, ide na náš vrub...

Nabudení sokolíci to však nezabalili, opäť sa predviedol náš najlepší ofenzívny hráč Leo Sauer. Pomotal hlavu súperovej obrane a dezorientovaný Bodnár si strelil vlastný gól. Bežala 12. minúta, času naplniť víťazný plán sme mali teda ešte dosť.

Kľúčový moment zápasu – a z nášho pohľadu aj celého Elite Roundu – priniesla polovica I. polčasu. V 24. min mal tutovú šancu Vaľko, nedal a naopak, z protútoku sa nám vypomstilo otrepané „nedáš, dostaneš.“ Maďari kopali „skrátený roh,“ na loptu si naskočil najvyšší Komlosi a zase sme prehrávali.

Dva inkasované góly za 25 minút otriasli psychikou mladých sokolíkov, zápas sa presunul najmä do medzišestnástkových priestorov. My sme sa nedokázali v útoku presadiť, loptu sme síce viac kontrolovali, ale bez výraznejšej príležitosti. Po hodine hry sa z ojedinelého protiútoku presadil Zoltán, navýšil maďarský náskok a na našich chlapcov sa navalila „deka.“ Všetci chceli, hoci každý jeden sa zas a znova púšťal do márnej bitvy, lenže psychika už nepustila a Maďari si ustrážili víťazstvo. Ktoré však ani im, s veľkou pravdepodobnosťou, na postup z 2. miesta stačiť nebude...

BRANISLAV FODREK (tréner Slovenska). „Sme sklamaní, sme smutní. Chlapci sa vydali celí, z toho pohľadu nemôžem nikomu nič vyčítať. Vedeli sme, aká je postupová matematika, nastavili sme sa na potrebný výsledok, na kolená nás zrazili štandardky a nami nepremenená šanca. V II. polčase som nebol spokojný s tým, ako sme hrali vpredu, lebo sa nám nedarilo vypracovať si príležitosti, nešlo nám to individuálne ani kombinačne. Chceli sme postúpiť na majstrovstvá Európy, nevyšlo to.“

DRUHÝ ZÁPAS: Holandsko - Grécko 0:0.