U18 – Severní Macedónci nám prehru vrátili

Sobota, 19.11.2022 17:15 | Posledná aktualizácia 20.11.2022 18:54

autor: VLADIMÍR DANČÍK, zdroj: SFZ

ŠTIP (SFZ) – V odvetnom zápase s rovesníkmi zo Severného Macedónska prehrala reprezentačná osemnástka 1:3.

Tréner Žamba zásadne pozmenil zostavu, v základe ostali len Mihályi a kapitán Zahradník. Podľa priebehu hry však zásadná zmena bola v nastavení tímov. Kým domáci boli namotivovaní vrátiť prehru 1:5 z prvého zápasu, sokolíkom sa nepodarilo počas celého stretnutia naskočiť na správny rytmus.

Chýbala lepšia kombinácia, ktorá by roztrhla obranné hradby Severných Macedóncov, správny výber miesta, optimálne načasovanie nábehu, rýchla lopta do voľného priestoru.

Tesne pred prestávkou domáci premenili pokutový kop a gól do šatne povzbudil ich morálku, hneď po návrate zo šatní pridali po kolmej akcii druhý, Nikolovského „šibenica“ bola naozaj pozerateľná. Hostia rýchlo znížili, z kontaktného gólu však nevyťažili naštartovanie optimálneho herného prejavu a po treťom góle už domáci skúsene dohrali zápas bez zaváhania.

HLAS PO ZÁPASE
MARTIN ŽAMBA (tréner Slovenska 18): „Chceli sme vidieť v akcii aj ďalších chlapcov z kádra, preto taká pozmenená zostav. Tentoraz nám chýbala priamočiarosť aj herná kvalita či rýchlosť v kombinácii. Znížili sme síce nepriaznivý stav na 1:2, ale ani následné striedania nás neposunuli v hernej kvalite ďalej. Aj preto je víťazstvo domácich zaslúžené. “