U18 – Vyskočil nový problém: nedávame góly

Piatok, 1.4.2022 07:30 | Posledná aktualizácia 1.4.2022 09:29

autor: LUKÁŠ ŽIGA, zdroj: SFZ

BRATISLAVA (SFZ) – Prvá súťažná konfrontácia reprezentačnej osemnástky v roku 2022 ukázala, na čom musí mládežnícka partia v tejto kategórii kontinuálne pracovať. V troch zápasoch na turnaji Oporto nestrelila ani gól... Aj o tom je hodnotiaci pohľad tréner Stanislava Maceka.

Slovensko 18 – Severné Macedónsko 18 (0:0)
„Vytvorili sme si tri, možno štyri gólové príležitosti, no slabšia efektivita nás sprevádzala počas celého turnaja. Súper hrozil z rýchlych brejkov, nám bezchybne pracovala obrana. V konečnom dôsledku sme však nemohli byť spokojní.“

Slovensko 18 – Gruzínsko 18 (0:0)
„V zápase sme boli ešte dominantnejší ako v úvodnom, no opäť sme zlyhali v koncovke. Okrem princípov hry v obrannej fáze nám fungovali postupy aj v útočnej činnosti, no bez gólového efektu. Zaslúžili sme si víťazstvo za predvedený výkon.“

Portugalsko 18 – Slovensko 18 (3:0)
„Bol to najlepší súper, proti ktorému sme v tejto vekovej kategórii s týmto tímom hrali. V I. polčase sme boli pozorní v defenzíve, vcelku nám fungoval aj postupný útok napriek tomu, že súper nás vysoko a agresívne presoval. Zlomovým momentom z nášho pohľadu boli dve nevyužité gólové príležitosti, ktoré sme mali za stavu 0:0. Domáci na konci polčasu otvorili skóre strelou spoza pokutového územia. Po prestávke sme chceli so zápasom niečom spraviť, urobili sme tri zmeny v zostave medzi ofenzívnymi hráčmi, no hneď na začiatku II. polčasu sme dvakrát inkasovali a bolo definitívne rozhodnuté. Potom sme už nevydolovali sily na zvrat, ani psychické, ani fyzické.“

Celkový pohľad na turnaj Oporto

„Skvelá organizácia vo výborných podmienkach, mali sme možnosť vyskúšať si „kvalifikačný model” s troma zápasmi za päť dní. Teší nás, že sme našli ďalších hráčov pre túto kategóriu, ktorá bude hrať v septembri 1. kolo kvalifikácie ME.
Samozrejme, nie sme spokojní, že sme nestrelili žiadny gól v troch stretnutiach, pretože na jeseň sme takéto problémy nemali. Konfrontácia s Portugalskom však je méta, kam chceme potiahnuť progres našich chlapcov, pretože si myslím, že je ako napredovať.“