U19 – Prehratý zápas so Šamorínom bol poučný, potrebný, prínosný

Utorok, 26.4.2022 17:55 | Posledná aktualizácia 26.4.2022 20:10
Zostava reprezentačnej devätnástky z I. polčasu utorkového zápasu so Šamorínom.
autor: VLADIMÍR DANČÍK, zdroj: SFZ

TRNAVA (SFZ) – Vrcholom štvordňového zrazu reprezentačnej devätnástky bol utorkový zápas so seniorským áčkom Šamorína. Aj keď výsledok nebol úplne prioritný, predsa ho len pre históriu zaznamenáme: sokolíci podľahli druholigistovi 1:4 (1:2).

„Poučné, potrebné, prínosné,“ zhodnotil tréner mládežníckej reprezentácie Albert Rusnák st. po stretnutí pred šatňou v útrobách trnavského štadióna. „Aj to bol jeden zo zámerov, aby si chlapci ohmatali kabínu, chodby, ihrisko v Trnave, aby videli, aké sú tu tribúny, aj keď tentoraz na nich neboli diváci, len pár pozorovateľov.“ Nie hocakých, medzi nimi sme zazreli trénerských matadorov Dušana Radolského, Jána Greguša v spoločnosti asistenta mužského áčka Samuela Slováka i odborníkov od mládežníckych reprezentačných kormidiel Stanislava Maceka, Branislava Fodreka i Miroslava Hýlla.

Čo videli? Solídne tempo, v reprezentačnom drese všetkých 22 hráčov, ktorí dostali pozvánku na zraz. Tréner postavil dve jedenástky, každá hrala 45 minút. „Mrzí ma, že...“ Rusnák sa zamyslel, aby presne vystihol to, čo sa mu nepáčilo. „Na ihrisku boli v našom mužstve hráči, ktorí zo seba nevydali všetko. Prosím vás, hráte za národný tím a neurobíte maximum?! Tak to teda nie!“ aj keď nekričal, tón hlasu bol v tejto časti hodnotenia srdnatý.

Zostava do I. polčasu vyzerala takto: Baláž – Mičuda, Kóša, Ujlaky, Šebeň – Szolgai, Oravec – Sliacky, Šnajder, Kotlár – Jambor. Chalani behali, ich hra mala hlavu aj pätu, na hrote operujúci kapitán Jambor dokazoval, že má viac ako dosť futbalových danností – pri hre chrbtom k bráne, pri kontrole lopty, pri individuálnej akcii aj pri kombinácii so spoluhráčmi. Perfektne odprezentoval svoj gólový inštinkt, keď využil chybu šamorínskeho Lehotského: mal priestor, mal loptu, mal šancu – dal gól. Pohladenie strelcovej aj divákovej duše.

Na druhej strane sa blysli ligoví kanonieri, Demjanovič efektnou pätičkou popri bránciacom Kóšovi, Leginus s citom a rozumom naložil s možnosťou osamotený šesť metrov pred brankárom. Proti týmto strelám nemal Baláž šancu, ale zo tri razy ukázal, že diera medzi žrďami nám nehrozí.

Druhopolčasová jedenástka pred úvodným hvizdom.

Po prestávke šla do hry druhá ekpia: Hrdina – Šikula, Luka, Magda, Boledovič - Sauer, Alex, Urgela – Božík (69. Sliacky), Varga, Tomovič. Hmmm, tu už bol rozdiel medzi tímami väčší, najmä prvých 20 minút. Vtedy Šamorín navýšil náskok o dva góly, ištinkt streleckého kata predviedol Ondrej Vrábel. Najprv premenil jedenástku, potom center Jaroša a manko sokolíkov bolo mínus tri. „Ďakujem súperovi, naplnil, čo sme od neho čakali. Chlapci narazili na dobrý mužský futbal a otvorili sa im oči,“ hodnotil tréner. „Ak si niekto zaslúži pochváliť, poviem jeho meno nahlas. Sauer prevyšoval líniu prístupom aj kvalitou.“

A potom sumár jednou vetou: „Čakal som 22 výkonov na hranici možností, bojuje sa o nomináciu na majstrovstvá Európy! Pravdivo hovorím, že 22 takých nebolo...“ uzavrel Albert Rusnák st. svoje hodnotenie zápasového diania a (nielen ním z lavičky) videného.

SLOVENSKO 19 – FC ŠTK 1914 ŠAMORÍN 1:4 (1:2), 14. Jambor – 11. Demjanovič, 45. Leginus, 58. z 11 m a 63. Vrabel.