logo
Reprezentácia

U20 – Sokolíci nabrali smer Argentína, kapitán Jambor: Verím, že spoločne dosiahneme krásny úspech

Sokolíci nabrali smer Argentína.
autor: Roman Ferstl, zdroj: SFZ

BRATISLAVA (SFZ) – Slovenská reprezentácia do 20 rokov nabrala smer Argentína, ktorá hostí majstrovstvá sveta (20. máj – 11. jún).

O 14.00 h sa výprava vydala na cestu. Z Bratislavy sa presunula na letisko do Viedne, odkiaľ letí do Frankfurtu. Z Frankfurtu večer o 21.40 odlieta do Buenos Aires, kde pristane v pondelok o 11.25 SELČ. Sokolíci sa v metropole Argentíny presunú na ďalšie letisko a vnútroštátnym letom priletia do San Juanu. V hoteli Alkazar sa ubytujú približne o 18.30 SELČ. „Počítali sme, že by sme sa mohli vmestiť do 30 hodín cestovania," ozrejmil tréner Albert Rusnák.

K tímu sa zatiaľ nepripojili Dominik Hollý z AS Trenčín a Adam Griger z Cagliari Calcio. „Je v nominácii, ale nie je to s ním také jednoduché. Klub má podmienky a čakáme. Možno by som to nemal hovoriť, ale je zvláštne, že Primavera je dôležitejšia ako majstrovstvá sveta. Ak by to bol hráč A-tímu a klub hrá o postup do najvyššej talianskej súťaže, všetci by sme to chápali a vyhoveli sme aj my. Zachraňovať Primaveru a nepustiť hráča na šampionát, sa nám zdalo, teda aspoň mne, nelogické. OK, boli to veľmi ťažké debaty... Čakáme ako sa vyvinie situácia, možno už teraz v sobotu sa tím zachráni, keď nie, ďalšie kolo má v stredu a potom ho uvoľnia. Všetko budeme riešiť postupne,“ povedal na adresu Adama Grigera počas štvrtkovej tlačovej konferencie tréner reprezentácie Albert Rusnák. 

Dôvod absencie Dominika Hollého priblížil kouč vo videu.

Sokolíci absolvovali ešte v nedeľu doobeda v akadémii Slovana Bratislava tréningovú jednotku. „Chceli sme byť na ihrisku, lebo nás čaká dlhý let,“ uviedol tréner Albert Rusnák a viac prezradil vo videu. 

Prezident SFZ Ján Kováčik: Cítim a som presvedčený, že budete veľkým prekvapením

Pred odletom sa výprave prihovorili prezident Slovenského futbalového zväzu Ján Kováčik s generálnym sekretárom Petrom Palenčíkom.

„Chcem vám povedať jednu dôležitú vec, cítim a som presvedčený, že budete veľkým prekvapením šampionátu. Keby sa ma ktokoľvek opýtal, prečo si to myslím, tak nedokážem povedať detaily. Ste úžasný tím s hladom po tom, že sa nezúčastňujeme každé dva roky na majstrovstvách sveta. Ste generácia, ktorá môže po dvadsiatich rokoch napísať ďalší významný list do kroniky slovenského futbalu. Urobte všetko preto, aby ste ma prinútili prísť na štvrťfinále,“ povedal počas príhovoru prezident SFZ Ján Kováčik, na ktorého nadviazal  generálny sekretár Peter Palenčík„Nie každému športovcovi v kariére sa podarí ísť na svetový šampionát. Vy ste si svojimi výkonmi počas Eura túto účasť vybojovali a zaslúžili. Chcem vám popriať, aby ste si šampionát užili, aby ste šťastne doleteli, aby ste očakávania, ktoré máte v sebe, naplnili. Potom sa dostaví výsledok, po ktorom vy všetci túžite, aj my s vami.“

Za výber počas stretnutia výpravy s vedením zväzu prehovoril kapitán Timotej Jambor„Verím, že sme dobre pripravení. Za celú šatňu môžem povedať, že v každom jednom zápase odovzdáme všetko. Verím, že spoločne dosiahneme krásny úspech, ako si všetci želáme,“ vyhlásil Jambor.

Značky