U21 – Tréner Kentoš privítal na zraze 14 hráčov: Musíme byť na seba nároční | Slovenský futbalový zväz
logo
Reprezentácia

U21 – Tréner Kentoš privítal na zraze 14 hráčov: Musíme byť na seba nároční


autor: Roman Ferstl, zdroj: SFZ

NITRA (SFZ) – Španielsko a Malta sú najbližší súperi futbalovej reprezentácie do 21 rokov v rámci kvalifikačnej C-skupiny majstrovstiev Európy 2023. Na tieto dva oktobrobé zápasy sa zverenci trénera Jaroslava Kentoša začali pripravovať dnes, na úvod zrazu o 13.00 h sa lodivodovi hlásilo 14 hráčov.

V prvej partii reprezentantov boli Matúš Malý, Filip Lichý, Miroslav Gono, Roland Galčík, Richard Ludha, Ivan Krajčírik, Ľubomír Belko, Adam Goljan, Tomáš Nemčík, Adrián Kaprálik, Samuel Suľa, Peter Kováčik, Matej Trusa a Mikuláš Bakaľa, ktorý v nominácii nahradil chorého Kristiána Miháleka. Zvyšní hráči prídu na zraz počas nedele a pondelka.

„Som rád, že sa môžeme opäť po necelom mesiaci stretnúť. Verím, že budeme všetci zdraví a budeme úspešnejší ako v septembri. Všetci sme mali predstavu o väčšom bodovom zisku. Teraz to bude v oboch zápasoch o našom prístupe, o správnej motivácii, o našich hlavách a hraní s odvahou. Musíme sa koncentrovať na to, čo máme urobiť a spraviť si vnútorný rešerš toho, čo nám chýbalo v Severnom Írsku. Musíme byť na seba nároční, lebo keď nebudeme, nebudeme sa nikdy zlepšovať,“ povedal počas úvodného príhovoru tréner Jaroslav Kentoš hráčom.

Sokolíci nastúpia počas októbrového asociačného termínu proti Španielsku (8. 10. 2021 v Seville o 20:45) a Malte (12. 10. 2021 v Nitre o 16:30).

Brankár dvadsaťjednotky Ivan Krajčírik: Bude to o hlave

V dobrej nálade prišiel na zraz brankár MFK Ružomberok Ivan Krajčírik. „Som veľmi spokojný, keďže sme v lige vyhrali tri zápasy za sebou (nad Slovanom 1:0, Žilinou 2:0 a Liptovským Mikulášom 4:1 – pozn.). Každý jeden z týchto duelov bol náročný, proti Slovanu a Žiline to bolo fyzickejšie a proti Mikulášu to bolo o tom, aby sme nič nepodcenili. Výsledky a výkony na klubovej úrovni tešia, ale teraz sa už koncentrujem na reprezentačné povinnosti,“ uviedol Krajčírik, ktorý okomentoval najbližších súperov. „So Španielmi to bude náročný zápas, fyzický, behavý, bude to o tom, ako ho zvládneme v hlavách, ako k nemu pristúpime. Dúfam, že ich potrápime a niečo sa nám podarí uhrať. Malta musíme zdolať, hráme proti nej doma, nesmieme nič podceniť.“

Na zraz sa gólovo naladil krídelník druholigovej Podbrezovej Roland Galčík, ktorý sa dvakrát presadil proti Trebišovu (3:0). „Už som sa tešil na chalanov, vytvorili sme dobrú partiu. Dúfam, že si streleckú formu prenesiem aj do reprezentácie. Myslím si, že Španieli budú silní na lopte a budú sa prezentovať kombinačným futbalom. Malťania hrajú podobným štýlom ako Severne Írsko, majú veľmi nebezpečné rýchle prechody do útoku, takže si budeme na to musieť dať pozor. To, že nás nečaká proti nim nič ľahké nasvedčuje aj to, že v septembri zdolali práve Severných Írov,“ konštatoval Galčík, okrem ktorého sú z Podbrezovej v nominácii aj Peter Kováčik, Mikuláš Bakaľa a Richard Ludha. „Som veľmi vďačný, že môžem byť opäť v reprezentácii, vážim si to a je to pre mňa česť. Čakajú nás ďalšie výzvy, na ktoré sa všetci tešíme,“ vyhlásil Ludha.

Značky