ŽENY A – Pre nás zlý výsledok zariadil slovinský „Messi v sukni“

Utorok, 13.4.2021 12:35 | Posledná aktualizácia 14.4.2021 11:19

autor: TOMÁŠ TAKÁČ, zdroj: SFZ

ČATEŽ OB SAVI (SFZ) – V neľahkých podmienkach – dážď, chlad až zima, teplota máličko nad nulou – odohrali slovenské reprezentantky druhý zápas za štyri dni. Slovinsku podľahli vysoko 0:5, pod výsledok je podpísaná najmä kapitánka domácich Zverová, autorka troch gólov.

Pritom začiatok nebol z našej strany vôbec zlý, veľké nasadenie a snahu streliť gól korunovala koncovka Havranovej, po ktorej sa lopta ocitla v bráne, ale pre ofsajd gól neplatil. Potom po našom prvom rohovom kope v 22. min zamotali domácej obrane hlavy Bíróová s Fischerovou, ale ku koncovke sa nedostala ani jedna. Takže zahrmelo z jednoduchej akcie na opačnej strane, prízemný center Zverovej dotlačila v páde pomalou strelou Begičová a bezgólové skóre už neplatilo...

Ešte sme to ani nerozdýchali a výborná Prašnikarová využila rýchly protiútoku a po spätnej prihrávke priveľa priestoru v našej šestnástke na druhú gólovú strelu. Potvrdenie známej pravdy, že hráčka takého rangu priestor nesmie dostať.

A to sme ešte nevedeli, koľko priestoru pre svoju skvelú prezentáciu dostane domáca kapitánka Mateja Zverová. „Slovinský Messi v sukni“ ukázal, keďže mohol, vybrúsenú techniku, ladný pohyb, silu v súbojoch a najmä vynikajúcu myšlienku pri zakončení. Ešte do polčasu zvýšila na 3:0, potom v 55. min zakončila sólový výpad po ľavej strane nechytateľnou umnou strelou k opačnej žrdi a svoj hetrik dosiahla nečakanou strelou takmer z bránkovej čiare, keď lopta poprela niekoľko fyzikálnych zákonov, aby mohla skončiť v sieti. Mohla a skončila, takže celkový súčet znel 5:0.

Kto videl, potvrdí, že päťku sme si nezaslúžili, ale férovo treba priznať, že domáce boli lepšie a predčili nás takmer vo všetkom. Ku cti Slovenkám slúži, že nezabalili zápas ani za nepriaznivého skóre, keď gólov na našom účte pribúdalo, no dievčatá šli na doraz až do konca.

Rozdiel urobili efektivita – zo siedmich striel medzi žrde päť skončilo v sieti – a hviezdne individuality domácich, Zverová a Prašnikarová. Platí, že práve z takéhoto zápasu a výsledku sa dá mnohé naučiť.

SLOVINSKO – SLOVENSKO 5:0 (3:0)
31. Begičová, 36. Prašnikarová, 43., 55. a 68. Zverová.
ŽK: Horváthová, Šurnovská, Erženová.
Rozhodovali: Tjaša Misjaová – Sladjana Jovičičová, Kaja Škrbanová (Slovinsko) – bez divákov.
SLOVINSKO: Meršniková (78. Šapeková – Erženová, Agrežová, Rozmaričová, Križajová – Korošecová (69. Makovecová), Roganová – Kolblová (78. Predaničová), Begičová (69. Moriová), Zverová (69. Milovičová) – Prašnikarová (Kajzbová). Tréner: Borut Jarc.
SLOVENSKO: Korenčiová – Košíková (46. Bytčánková), Bartovičová, Fischerová (77. Semanová), Zdechovanová (65. Horváthová)-  Mikolajová (65. Škorvánková), Bíróová, Panáková (46. Tipulová) – Hmírová (77. Kaláberová), Havranová, Šurnovská. Tréner: Peter Kopúň.

PETER KOPÚŇ (tréner Slovenska): “Hodnotím zápas vo dvoch rovinách - prvá: veľký rešpekt pred súperom, najmä za I. polčas. Druhý: po dlhom čase sme nehrali to, čo sme chceli, do prestávky sme ponúkli Slovinkám príležitosti a ony ich využili. Stav 0:3 sa potom otáča už veľmi ťažko... Takže nohami sme, verím, späť na zemi a iba sme sa presvedčili, že futbal ma aj takúto tvár a my musíme sa vedieť aj na ňu pozerať. Nuž a II. polčas už veľmi nekoreloval s futbalom.“