13-tisíc vstupeniek na oba septembrové zápasy reprezentácie sa vypredalo za 38 minút

BRATISLAVA (SFZ) - Slovenský futbalový zväz zaznamenal nevídaný záujem o balíkové vstupenky na kvalifikačné zápasy EURO 2024 s Portugalskom (8.9.) a Lichtenštajnskom (11.9.). Už pred oficiálnym začiatkom predaja (11:00) bolo na stránke spoločnosti Ticketmedia aktívnych približne 14 000 používateľov, ktorý sa neskôr ešte zvýšil. 

Do voľného predaja bolo k dnešnému dátumu daných 12 630 vstupeniek, ktoré sa vypredali do 11:38, čiže záujem o ne bol mnohonásobne vyšší a z tohto dôvodu nebolo možné ani zďaleka uspokojiť všetkých záujemcov. Z toho vyplynuli aj možné technologické problémy spojené s načítaním webstránky či taktiež sa občas vyskytujúcimi nezrovnalosťami ohľadom rezervácií či platieb. Ide o tých kupujúcich, ktorým napr. bola zrealizovaná platba dvakrát a nebolo doručené potvrdenie o rezervácii alebo samotné vstupenky. 

V prípade, že bola zrealizovaná platba, ale neboli doručené vstupenky, budú finančné prostriedky za nezrealizovanú transakciu vrátené na platobnú kartu kupujúceho. Vo všetkých takýchto prípadoch je potrebné kontaktovať predajcu prostredníctvom emailovej adresy reklamacie@ticketmedia.sk. 

Na zvyšnú kapacitu vstupeniek majú opcie (v prípade zápasu s Portugalskom) Portugalská futbalová asociácia, UEFA a na oba zápasy partneri SFZ ako aj regionálne a oblastné futbalové zväzy. Blokované sektory v spodnom ovále, ako aj nevyužité vstupenky z partnerských opcií, budú uvoľnené do online predaja v 2. polovici augusta. O tejto skutočnosti bude SFZ vopred informovať.

Oba septembrové zápasy budú vedené v osobitnom režime, kedy sa vstupenky predávajú výhradne na meno, priezvisko, dátum narodenia a adresu každého držiteľa vstupenky bez ohľadu na sektor, pričom zmena držiteľa vstupenky nebude možná. Varujeme preto pred akýmikoľvek (predovšetkým internetovými) ponukami na vstupenky mimo oficiálneho predaja. Akonáhle budú údaje na vstupenke prepisované, držiteľ takejto vstupenky nebude vpustený na štadión. Údaje na vstupenke musia byť vytlačené priamo zo systému predajcu. 

V deň zápasu budú pred vstupom na štadión viacstupňové kontroly, nielen bezpečnostná, ale aj kontrola dokladu totožnosti oproti vstupenke.

Teší nás mimoriadny záujem futbalovej verejnosti a veríme, že naši fanúšikovia vytvoria na oboch zápasoch skvelú atmosféru.

Značky