logo
Reprezentácia

18-ka podľahla Slovinsku 0:2

VEĽKÝ BIEL (SFZ/PETER ZEMAN) - Tím trénera Milana Malatinského podľahol v prvom z dvojice prípravných zápasov v rámci prípravy na turnaj Slovakia Cup 2016 rovesníkom zo Slovinska 0:2

Slovensko "18" - Slovinsko "18" 0:2 (0:0)

Góly: 48. Štor, 61. Bužinel
ŽK: Tupta - Karić Šoštarič
R: Kačenga - Roszbeck, Borsányi

SLOVENSKO "18": Vantruba - Nemček, Oravec, Šimko, Šušolík - Herc (82. Macho), Lénárt (82. Jagnešák) - Jedinák (46. Mašulovič), Štefanec (46. Krela), Vallo (46. Kolesár) - Tupta (62. Dubec)

SLOVINSKO "18": Vodišek - Rom, Čoralič, Kene (41. Štor), Brekalo, Karić Šoštarič, Novak, Petrovič, Žižek (46. Petric), Kambič (70. Sever), Sredojević (46. Bužinel)

V obojstranne vyrovnanom zápase sa ako prví osmelili Slováci a v 10. min vyslal Štefanec prvú strelu na bránu súpera. Slovinci odovedali v 18. min strelou Žižeka, no jeho slabý strelecký pokus nemohol vážnejšie ohroziť gólmana Vantrubu. Blízko ku gólu bol náš tím v 26. min, kedy Vallo poslal z pravej strany presný center na zadnú žrď na hlavu Herca, no jeho pokus tesne minul bránu Slovincov. Peknú individuálnu akciu predviedol v 42. min Čoralič, jeho tvrdú strelu zneškodnil brankár Vantruba a tak odchádzali tímy do kabín za nerozhodného stavu 0:0.

V úvode druhej časti hry chýbala našim hráčom koncentrácia, v 48. min sa hostia ujali vedenia. K lopte smerujúcej do stredu šestnástky mal bližšie gólman Vantruba, no jeho odkop nasmeroval len do nôh šprintujúceho Štora a od jeho kolien sa lopta dokotúľala do opustenej brány - 0:1. Vantruba svoju chybu odčinil už o štyri minúty neskôr, kedy dobre vybehol proti osamotenému strelcovi prvého gólu a tentoraz mal navrch. Hostia korunovali zlepšený výkon druhým gólom po hodine hry, kedy si na rohový kop nabehol Bužinel a na zadnej žrdi usmernil loptu do brány - 0:2. Napriek zvýšenej snahe a územnej nášho tímu sa zverencov trénera Malatinského nepodarilo prekonať pozornú obranu súpera a zápas tak skončil víťazstvom Slovinska 2:0.

Značky