logo
Reprezentácia

Dnes štart turnaja Slovakia Cup 2016, Slováci v pozícii obhajcu prvenstva

TRNAVA (SFZ/PETER ZEMAN) - 26. ročník medzinárodného turnaja Slovakia Cup 2016 odštartuje úvodnými štyrmi zápasmi, Slováci v úlohe obhajcu prvenstva.

Slovakia Cup 2016, za účasti ôsmich reprezentačných výberov do 18 rokov (*1998), odštartuje dnešnými štyrmi stretnutiami na ihriskách vo Veľkom Bieli a v Modranke. Slovensko vstúpi do turnaja duelom s Ukrajinou. Tím trénera Malatinského sa zišiel včera v Trnave a popoludní absolvoval ľahký tréning na ihrisku Slavie. Z nominovaných hráčov chýbal iba Denis Baumgartner, kouč slovenskej 18-ky mal k dispozícii na tréningu šestnásť hráčov do poľa a troch brankárov.

"Baumgartner pricestuje z Janova vo včerných hodinách, na zraze nie je ani Kevin Kele, ktorého si vyžiadal klub a nahradil ho Trenčan Milan Kvocera. Všetci hráči sú zdravotne v poriadku, v pôvodnej nominácii nefiguroval, po dohode s klubom, ani Martin Šulek,"ozrejmil situáciu v kádri Slovákov tréner Malatinský"Hráči absolvovali v posledných dňoch v kluboch majstrovské zápasy a čaká ich náročný týždeň, počas piatich dní odohrajú štyri náročné stretnutia. Tomu zodpovedá aj náplň regeneračno-herného tréningu."

Generálku na turnaj Slovakia Cup zaobstarali nedávne dva zápasy s výberom Slovinska (výsledky 0:2 a 2:1). "Po prvom stretnutí som bol sklamaný z herného prejavu i z výsledku, zaslúžene sme prehrali. Najmä defenzíva nebola na dostatočnej úrovni. V odvete sa obraz hry radikálne zmenil, mohli sme vyhrať aj vyšším rozdielom. Odohrali sme dva diametrálne odlišné zápasy, verím, že scenár prvého zápasu sa na turnaji Slovakia Cup nebude opakovať."

Tréner Malatinský dokázal v minulom roku so svojim tímom triumfovať, s akými ambíciami vstupuje do ročníka 2016? "V minulom roku sme po ôsmich rokoch dokázali získať pre Slovensko prvenstvo, teraz máme k dispozícii iné zloženie kádra, čakajú nás iní súperi. Netvrdím, že súčasný tím je silnejší alebo slabší, veľa bude závisieť aj od kvality súperov, my chceme v prvom rade vzorne reprezentovať krajinu a dosiahnuť na ihrisku čo najlepšie výsledky."

Program zápasov SR 18 na turnaji:

25.4. o 15:00  SLOVENSKO – Ukrajina (Modranka)
26.4. o 11:00  SLOVENSKO – Gruzínsko (Bernolákovo)
28.4. o 11:00  USA – SLOVENSKO (Senica)
29.4. zápas o celkové umiestnenie

Program turnaja Slovakia Cup 2016

Káder SR 18:

BRANKÁRI
Martin Vantruba (FC Spartak Trnava), Benjamín Száraz (FK Senica), Dávid Šípoš (FC Nitra)

OBRANCOVIA
Matej Oravec (FC Spartak Trnava), Branislav Šušolík (MŠK Žilina), Denis NemčekViktor Jedinák (obaja FK Senica), Martin Macho (FC Nitra), Juraj Jánošík (AS Trenčín)

STREDOPOLIARI
Kristián ValloJakub Krela (obaja MŠK Žilina), Filip Moďoroši (FC DAC 1904 Dunajská Streda), Filip Halgoš (AS Trenčín), Milan Kvocera (AS Trenčín), Šimon Štefanec (Hellas Verona FC), Christián Herc (Wolverhampton Wanderers FC)
András Lénárt (Györi ETÖ FC)

ÚTOČNÍCI
Daniel Dubec (FC Spartak Trnava), Ľubomír Tupta (Hellas Verona FC), Denis Baumgartner (US Sampdoria Janov)

Značky