eEURO – Prihlás sa a reprezentuj Slovensko! Ukáž, že si najlepší!

BRATISLAVA (SFZ) – Budúcoročné futbalové EURO bude veľkým lákadlom pre všetkých priaznivcov. Ak ste však nadšencom e-futbalu a chcete sa porovnať s európskou konkurenciou, máte šancu.

V roku 2020 sa prvýkrát v histórii uskutoční oficiálne eEURO, ktoré organizuje UEFA a zúčastní sa na ňom všetkých 55 národných futbalových asociácií. Hráči z celej Európy budú súperiť v hre Pro Evolution Soccer 2020 od spoločnosti KONAMI.

Cieľom všetkých krajín bude kvalifikovať sa na záverečný turnaj v Londýne (od 9. do 10. júla), ktorý sa uskutoční tesne pred finálovým stretnutím EURO 2020 vo Wembley v „reálnom“ futbale 12. júla. 

Od novembra 2019 do januára 2020 sa v štyroch termínoch môžete zúčastniť na výberových turnajoch, odkiaľ najlepší dvaja budú reprezentovať Slovensko. Ak by ste sa chceli zapojiť, navštívte stránku eEURO2020.com/slovakia, aby ste sa zaregistrovali! 

Systém turnaja bude veľmi jednoduchý. V januári roku 2020 prebehne žreb a zástupcovia jednotlivých krajín budú rozdelení do desiatich skupín pre on-line kvalifikačnú fázu, ktorá prebehne medzi marcom a májom.

Každá krajina odohrá dva zápasy jeden na jedného a body sa budú klasicky počítať do tabuľky. Šestnásť najlepších krajín sa kvalifikuje na finálový turnaj, ktorý prebehne v Londýne v júli 2020 na štadióne Wembley. 

Výhercovia eEURO 2020 dostanú vstupenky na finále EURO 2020, ako aj peňažnú výhru. 

Značky