eFIFA – V silnej konkurencii sa Slováci nestratili, v kvalifikácii Nations Series ukázali kvalitu | Slovenský futbalový zväz

eFIFA – V silnej konkurencii sa Slováci nestratili, v kvalifikácii Nations Series ukázali kvalitu

BRATISLAVA (SFZ) – Premiérovo sa slovenskí e-reprezentanti Timotej Starinský alias cristy7 a Alex Antal alias FCST_Alex predstavili v kvalifikácii FIFAe Nations Series 2021. V skupine mali sedem súperov vrátane špičkových tímov Nórska, Švédska, Turecka či Francúzska. Osmičku doplnili Švajčiari, Maďari a Ukrajinci. Naši chalani skončili na 6. mieste a obaja ukázali, že môžu konkurovať aj svetovej konkurencii.

Kvalifikačná skupina sa hrala klasicky každý s každým, v jednom zápase nastúpili proti sebe dve dvojice hráčov, prvý duel bol vždy na playstation, druhý na xboxe.

Na úvod sa slovenský tím zaskočil Švédov, keď cristy7 zdolal favorizovaného hráča menom Ollelito. „Toto víťastvo si vážim jednoznačne najviac. Je to na xboxe jeden z top 5 hráčov sveta,“ povedal Timotej Starinský. Triumf nad Švédom teší o to viac, že náš cristy7 predtým na xboxe nehrával a konzolu menil krátko pred kvalifikciou. „Áno, svojím spôsobom to bolo náročné, keďže som mal len dva dni na to, aby som si zvykol na úplne inú konzolu, nový ovládač či pomalší gameplay, našťastie som zúročil svoje skúsenosti a adaptácia prebehla na výbornú!“ pochvaľoval si cristy7.

V priebehu dvoch dní odohral každý hráč 7 duelov. „Hralo sa mi nad očakávania dobre. Vstúpil som do turnaja veľkým víťazstvom proti päťke svetového rebríčku, čo mi dodalo neskutočné sebavedomie do dalších zápasov a myslím si, že to bolo aj vidieť na predvedenej hre,” pridal profesionálny e-hráč, ktorý pôsobí vo Viktorii Plzeň. Ktorý súper bol preňho najnepríjemnejší? „V tejto kategórii by som mohol pokojne vymenovať 3-4 súperov z našej skupiny, ak však mám vybrať jedno konkrétne meno tak to bude asi Peixoto z francúzskej reprezentácie.”

FCST_Alex tiež ukázal, že je platným hráčom národného e-tímu. „V kvalifikácii sme narazili na súperov najväčšej kvality. Ťažko sa vyberá jeden najnepríjemnejší, pretože každý jeden zápas bol extrémne ťažký. Najviac si určite cením remízu s tureckým hráčom, ktorý patrí medzi najlepších hráčov na playstation,“ doplnil Alex. „Určite by som sa prihlásil opäť.“

Švédsko – Slovensko 3:3

Slovensko – Nórsko 1:4

Slovensko – Švajčiarsko 0:6

Ukrajina – Slovensko 1:4

Slovensko – Francúzsko 1:4

Maďarsko – Slovensko 1:4

Turecko – Slovensko 4:1

(pozn. za víťazstvo 3 body, za remízu 1, výsledok je bodový súčet z dvoch duelov)

Značky