EL – Trnavská rozlúčka proti Škrtelovmu Fenerbahce | Slovenský futbalový zväz

EL – Trnavská rozlúčka proti Škrtelovmu Fenerbahce

TRNAVA (SFZ/PETER ZEMAN) – FC Spartak Trnava sa dnes rozlúči s účinkovaním na európskej pohárovej scéne domácim duelom 6. kola Európskej ligy proti tureckému Fenerbahce Istanbul. V drese hostí sa predstaví aj kapitán slovenskej futbalovej reprezentácie Martin Škrtel.

Po úspešnom roku sa lúči Trnava s futbalovou Európou a tréner Radoslav Látal s pôsobením v trnavskom Spartaku. Duel proti Fenerbahce Istanbul, dnes o 21:00, bude jeho posledným na lavičke úradujúceho majstra. „Súboj proti tureckému veľkoklubu bude čerešničkou na torte po polroku, ktorý znamenal prienik do Európskej ligy. V lige sme výkony z pohárov nedokázali zopakovať, ja však toto obdobie hodnotím ako úspešné,“ povedal na tlačovej konferencii český kouč, ktorý prebral v lete trénerské žezlo v Spartaku a pod jeho vedením sa „bílí andeli“ prebojovali do do skupinovej fázy EL.

Trnavčania získali doteraz v piatich zápasoch štyri body za domáce víťazstvo 1:0 s belgickým Anderlechtom Brusel a bezgólovú remízu na pôde toho istého súpera. Základom bolo čisté konto a na podobných základoch chce tréner Látal postaviť hru svojho tímu aj proti Fenerbahce. „Určite sa nepustíme do otvorenej hry. Naopak, budeme trpezlivo čakať na naše šance, hrať na brejky, pokúsime sa využiť štandardky a šance na strelenie gólu. Chceme vydolovať maximum, sme pripravení,“ vyhlásil na tlačovej konferencii pred dnešným stretnutím.

Po nej pred zástupcov médií na štadióne v Trnave predstúpil obranca Martin Škrtel. „Normálne nastupujem na tomto štadióne ako hráč domáceho tímu, tentoraz to bude trochu iné. Prvýkrát prichádzam na Slovensko a budem hrať proti slovenskému klubu. Pocity mám rovnaké ako keď tu nastupujem so slovenskou futbalovou reprezentáciou, som rád, že som v Trnave, a neviem sa dočkať výkopu,“ povedal na tlačovej konferencii predtým, ako odovzdal slovo trénerovi Fenerbahce Erwinovi Koemanovi. „Nastúpime s najsilnejším mužstvom, aké máme k dispozícii. Postup zo skupiny sme si zaistili v predstihu, zápas berieme profesionálne, našich fanúšikov chceme potešiť víťazstvom.“

Zápas FC Spartak Trnava – Fenerbahce Istanbul má výkop o 21:00, zápas budú rozhodovať rozhodcovia zo Španielska, hlavným arbitrom bude Jose Maria Sanchez Martinez. Priamy prenos odvysiela Dvojka RTVS.

Značky