MLÁDEŽ A ROZVOJ

ELITNÝ MLÁDEŽNÍCKY FUTBAL - Slovenské tímy nestačili v Česko-slovenskom pohári na tímy z Česka

Utorok, 11.6.2024 20:22 | Posledná aktualizácia 17.6.2024 11:59
Česko-slovenský pohár - Púchov - jún2024
Súboj s finále Česko-slovenského pohára do 19 rokov medzi AS Trenčín a Spartou Praha
autor: AS Trenčín

Bratislava (SFZ) - V utorok 11. júna 2024 sa v Púchove odohral Česko-slovenský pohár do 17 rokov a do 19 rokov. V Oboch prípadoch boli úspešnejšie tímy z Česka.

Už tradičné meranie najlepších juniorských tímov zo Slovenska a z Česka ovládli pražské celky.

O 11:00 h. sa začal duel v kategórii do 17 rokov medzi Spartakom Trnava a Slaviou Praha. Na otváraci gól sa čakalo do 23. minúty, keď otvoril skóre Aleš Březina. Prvý strelecký pokus síce brankár Spartaka vyrazil na hranicu šestnástky, odtiaľ však Březina vypálil a poslal Slaviu do vedenia.

Do druhého polčasu vstúpili aktívnejšie “bíli andeli”. V 53. minúte Trnava zatlačila “zošívaných” v pokutovom území, nepodarený odkop hostí skončil na kopačkách slovenského majstra a z hranice šestnástky poslal Filip Trello ostrú strelu do hornej časti brány a bolo 1:1.

Oba tímy sa snažili strhnúť vedenie na svoju stranu. Šťastie sa usmialo na českého majstra, keď v 74. minúte zahral rohový kop Jakub Kolísek presne na hlavu Lucasa Németha a ten poslal Slaviu opäť do vedenia - 1:2. Slavia Praha si vedenie udržala a stala sa víťazom Česko-slovenského pohára v kategórii do 17 rokov.

Aj v zápase do 19 rokov otvorili skóre naši susedia. Sparťan Hrubý si v 37. minúte vzal loptu v strede poľa, vysunul Penxu, ktorý pred pokutovým územím prešiel cez hráča a presnou prízemnou strelou k žrdi skóroval.

Na začiatku druhého polčasu vystihol Penxa rozohrávku Trenčanov, obhodil si brankára a zvýšil na 0:2. Chyba v rozohrávke sa prihodila aj Sparte, vďaka čomu šli Trenčania sami na brankára a Hájovský bez väčších problémov znížil na 1:2.

Päť minút pred koncom Trenčín vyrovnal na 2:2, keď sa do centrovanej lopty sprava zavesil Kapuš a hlavou poslal zápas do penált.

V nich boli štastnejší Sparťania, ktorí po pokutových kopoch vyhrali 6:5. Sparťania tak obhájili zisk Československého pohára z minulého roka.