EURO 2020 – Dejiskami zápasov Slovenska Petrohrad a Sevilla, podľa Štefana Tarkoviča logické rozhodnutie | Slovenský futbalový zväz
logo
Reprezentácia

EURO 2020 – Dejiskami zápasov Slovenska Petrohrad a Sevilla, podľa Štefana Tarkoviča logické rozhodnutie


autor: UEFA, zdroj: SFZ

BRATISLAVA (SFZ) – Niekoľkokrát odkladané rozhodnutie UEFA o organizátorských miestach finálového turnaja Eura 2020 prinieslo v piatok definitívu: šampionát sa bude konať v 11 mestách a 11 štátoch.

Výkonný výbor UEFA rokoval prostredníctvom videokonferencie a potvrdil konanie štyroch zápasov v Mníchove, keďže organizátori tam garantujú možnosť obsadenia 14 500 miest na tribúnach divákmi.

Štyri zápasy, ktoré sa mali pôvodne konať v Bilbau, odohrajú na štadióne La Cartuja v Seville, pretože regionálne autority Andalúzie potvrdili zámer umožniť divákom obsadiť 30 percent kapacity štadióna. Týka sa to troch stretnutí E- skupiny a jedného osemfinále.

Tri zápasy E-skupiny, pôvodne naplánované do Dublinu, presunuli do Petrohradu, kde sa budú hrať tri stretnuti B-skupiny a jedno štvrťfinále. Osemfinálový zápas naplánovaný do Dublinu sa bude hrať na londýnskom Wembley.

Znamená to, že slovenská reprezentácia sa predstaví vo dvoch dueloch v Petrohrade a v jednom v Seville na štadióne  La Cartuja.

“Nepovedal by som, že je to očakávané rozhodnutie, ale je logické. UEFA musela brať do úvahy jednak pandemické opatrenia a potom časový harmonogram zápasov jednotlivých skupín. Z toho je využitie štadióna v Petrohrade optimálne, hoci sa na ňom bude hrať až šesť skupinových zápasov,“ povedal reprezentačný tréner Štefan Tarkovič.

Hlavný stan, ktorý mali mať sokoli v Dubline, sa teda bude sťahovať. “Situáciu nám komplikujú cestovné povinnosti, do Ruska potrebujeme víza a ich vydanie môže trvať až štrnásť dní. V tejto chvíli vychádzame z toho, že organizátori v Petrohrade nám priamo ponúknu nejaké možnosti a my si z nich jednu vyberieme. Do úvahy ale treba brať aj fakt, že rovnako uvažujú aj Poliaci a Švédi a že domáci tím, Fíni a Belgičania, ako účastníci B-skupiny, si už výber základne v tejto lokalite urobili,“ hlavný tréner bude členom pracovnej skupiny, ktorá do Ruska pocestuje v najbližšom možnom čase.

Celý logistický plán pobytu mužstva na Eure je teraz v procese opätovnej tvorby. “Vychádzame z nami nastaveného plánu, teda že základňa bude v Petrohrade či okolí, počas pobytu tam absolvujeme dva zápasy a potom sa presunieme do Španielska. Ale to hovorím bezprostredne po obdržaní informácie o nových dejiskách našich stretnutí na ME, keď je ešte stále veľa premenných v celej pobytovej rovnici,“ Štefan Tarkovič naznačil nutnosť operatívnych riešení pri zabezpečovaní pobytu sokolov na finálovom turnaji ME.

Reakcia prezidenta Slovenského futbalového zväzu Jána Kováčika:

Všetky vstupenky na zápasy v Bilbau a Dubline UEFA zrušila. Ďalšie informácie o predaji vstupeniek na premiestnené zápasy v Londýne, Petrohrade a Seville budú oznámené na EURO2020.com. 
Majitelia vstupeniek na zápasy v Bilbau a Dubline budú mať prednostný prístup pri predaja vstupeniek na stretnutia v nových mestách.


ZÁPASY SLOVENSKA NA EURE 2020

14. júna proti Poľsku v Petrohrade

18. júna proti Švédsku v Petrohrade

23. júna proti Španielsku v Seville

Značky