logo
Reprezentácia

FUTSAL - Na úvod kvalifikácie MS doma proti Francúzsku

Štvrtok, 14.9.2023 13:45 | Posledná aktualizácia 14.9.2023 14:48
Realizačný tím slovenskej reprezentácie pod vedením trénera Mariána Berkyho (prvá sprava).
Realizačný tím slovenskej reprezentácie pod vedením trénera Mariána Berkyho (prvá sprava).
autor: K-Mouad, zdroj: SFZ

LEVICE (SFZ/TASR) - Futsalová reprezentácia otvorí elitné kolo kvalifikácie MS 2024 zápasom proti Francúzsku. Duel je na programe v sobotu 16. septembra v Leviciach, kde si reprezentácia rozložila svoj tréningový kemp.

Zverenci Mariána Berkyho absolvovali vo štvrtok oficiálne fotografovanie v nových dresoch a zatrénovali si v dejisku zápasu. 
„Zraz sme odštartovali v utorok, prišlo všetkých šestnásť povolaných hráčov. Žiaľ, dvaja z českej súťaže - Matúš Ševčík a Gabriel Rick - aj so zraneniami. Dávame ich postupne dokopy. Najbližšie hodiny ukážu, či s nimi budeme môcť počítať do zápasu,“ uviedol pre fustalslovakia.sk tréner.
Jeho zverenci si na úvod kvalifikácie zmerajú sily so silným Francúzskom, okrem neho sú v skupine Chorvátsko a Nemecko. 
„Radi by sme s favoritom hrali vyrovnanú partiu. Viac sa budeme zameriavať na defenzívu, chceme vychádzať z dobrej obrany do rýchlych brejkov. Tento náš súper je veľmi rýchly a dynamický, má veľmi technických hráčov, hrajúcich agresívne. Musíme si dávať veľký pozor, aby sme zbytočne nestrácali lopty a dodržali sme našu taktiku. Musíme byť odvážni a vytvárať si šance, ktoré treba premieňať,“ pokračoval tréner.
Na zraz prišiel dobre naladený kapitán tímu Peter Kozár, ktorého čaká 130. zápas v najcennejšom drese: 
„Sme radi, že sa po dlhšom čase konečne vidíme. V mužstve panuje spokojnosť, v nohách máme už prvé tréningové jednotky. Pomaly pridávame a veríme, že sa dobre pripravíme na prvého súpera. Čaká nás rýchly, technicky dobre pripravený tím, užitočné informácie máme, budeme musieť hrať zodpovedne a vyvarovať sa chýb.“
Zverenci šéftrénera reprezentácií Mariána Berkyho ešte nikdy v histórii neštartovali na MS, na európskom šampionáte si už zahrali  v roku 2022 a postúpili pri svojej prvej účasti do štvrťfinále. 

PROGRAM KVALIFIKAČNÝCH ZÁPASOV SLOVENSKA

16.09.

Slovensko

Francúzsko

ŠH Levice

17:20

20.09.

Chorvátsko

Slovensko

Športový Dom Mate, Pula

19:00

05.10.

Nemecko

Slovensko

EWS Arena, Goppingen

18:30

09.10.

Slovensko 

Nemecko

ŠH Levice

18:30

14.12.

Francúzsko

Slovensko

Espace Mayenn, Laval

21:05

20.12.

Slovensko

Chorvátsko

Levice/Bratislava

18:30

TASR

Značky