FUTSAL - Slovenská 19-ka v príprave na kvalifikáciu Euro 2023 bez víťazstva

Pondelok, 23.1.2023 15:33 | Posledná aktualizácia 23.1.2023 15:36
Slovenská futsalová reprezentácia do 19 rokov pred prípravným zápasom proti Francúzsku (20.01.2023, Umag).
zdroj: futsalslovakia.sk

BRATISLAVA (SFZ) – Slovenská futsalová reprezentácia do 19 rokov odohrala v dňoch 19.-21. januára, v rámci prípravy na marcovú kvalifikáciu o postup na ME 2023, tri prípravné stretnutia s Talianskom (2:3), Francúzskom (1:5) a Slovinskom (2:3).

Mladí futsalisti sa v prvom zápase stretli s Talianskom a aj keď im nevyšiel úvod duelu, v ktorom inkasovali v úvodných dvoch minútach dva góly, vrátili sa na začiatku druhého polčasu do zápasu po góloch Matúša Hazdu a Tomáša Bielika. O cenný výsledok ich pripravila až penalta súpera. Na presný zásah Avellana z 34.min už v ďalšom priebehu zverenci trénera Bača nedokázali gólovo odpovedať a pripísali si prehru 2:3.

O deň neskôr nastúpili Slováci proti Francúzsku. Do 16. min bol stav nerozhodný 0:0, no štyrmi gólmi v závere prvej časti hry rozhodol súper o celkovom víťazstve 5:1, jediný gól nášho mužstva zaznamenal v 35. min Tobias Dolník.

Vyrovnanejší priebeh mal posledný duel proti Slovinsku. Na dva góly súpera odpovedal gólovo v 28. min Lukáš Nemček a znížil na 1:2. Škoda, že súper už o dve minúty neskôr opäť navýšil vedenie o dva góly, gól Adriána Berkyho v poslednej minúte zápasu len skorigoval skóre na konečných 2:3 z pohľadu nášho mužstva.

Tréner Richard Bačo hodnotil napriek trom prehrám účinkovanie v chorvátskom Umagu pozitívne: "Pre túto vekovú kategóriu to boli prvé zápasy. Bola to pre nás veľká neznáma, nevedeli sme ako sú hráči pripravení na konfrontáciu so silnými mužstvami. Celkovo sme spokojní, výsledkovo to nevyznelo dobre, ale herne sme neprepadli. Je veľa vecí čo nám treba vylepšiť, preto sme radi za takéto zápasy. Aj prehry nás posúvajú a tak máme dva mesiace na to, aby sme pripravili mužstvo na kvalifikáciu. Niektorí hráči veľmi milo prekvapili, na niektorých bolo vidieť horšiu fyzickú pripravenosť. Počas týchto dvoch mesiacov máme posledný zraz spojený s dvojzápasom. Včera sme mali osobné pohovory so všetkými hráčmi, budeme ich monitorovať, aby sa čo najlepšie pripravili na marcovú kvalifikáciu v Portugalsku,“ povedal slovenský kouč pre futsalslovakia.sk.

Generálkou na kvalifikačný turnaj bude februárový prípravný dvojzápas v Hodoníne (14. a 15. 02.2023) proti domácemu Česku U19.

Snímka zo zápasu slovenskej 19-ky proti Slovinsku (21.1.2023, Umag).