FUTSAL – Výhra 4:1 v Lotyšsku a postup do Elite Round fázy kvalifikácie MS 2024

Štvrtok, 9.3.2023 08:13 | Posledná aktualizácia 9.3.2023 08:17

zdroj: futsalslovakia.sk

BRATISLAVA (SFZ) – Slovenská futsalová reprezentácia zvíťazila vo včerajšom stretnutí kvalifikácie o postup na MS 2024 v Lotyšsku 4:1 a z prvého miesta si zabezpečila postup do záverečnej fázy kvalifikácie Elite Round o postup na svetový šampionát.

LOTYŠSKO – SLOVENSKO 1:4 (0:1)

Góly: 38. Baklanovs - 7. Drahovský, 34. Zaťovič, 36., 39. Doša
ŽK: Ikstens, Tarakanovs – Doša, Drahovský
Slovensko: Karpiak – Rick, Kozár, Doša, Drahovský (Oberman – Greško, Ševčík, Směřička, Bačo, Ostrák, Kyjovský, Zaťovič, Vaktor)

Situácia v trojčlennej skupine velila pred posledným zápasom 12. kvalifikačnej skupiny domácemu Lotyšsku vyhrať, zverencom trénera Berkyho stačila na postup aj remíza. Napriek tomu nič nepodcenili a už v 6. min sa zásluhou Tomáša Drahovského ujali vedenia 1:0. Domáci sa nevzdávali, o dve minúty neskôr mal blízko ku gólu Pastars a následne aj Baklanovs, ale skóre zápasu zostalo do polčasu nezmenené.

Kľúčový moment priniesla 34. min, kedy sa najlepšie zorientoval Patrik Zaťovič a odrazenú loptu poslal za chrbát gólmana Neretsa. Domáci sa rozhodli hrať vabank a tak sa otvoril priestor pre rýchle protiútoky Slovákov. V 36. min využil ponúknutú príležitosť Martin Doša a strelou zblízka zvyšoval na 3:0 a aj keď domáci kanonier Andrejs Baklanovs vykresal v 36. min iskierku nádeje pre domáci tím gólom na 1:3 z pohľadu domácich, Doša v samom závere spečatil víťazstvo Slovákov na konečných 4:1.

Slováci nazbierali v štyroch zápasoch dve výhry, dve remízy a bez jedinej prehry si zabezpečili postup do záverečnej fázy kvalifikácie o postup na MS 2024.