logo
MLÁDEŽ A ROZVOJ

GRASSROOTS – Jubilejný 25. ročník McDonald’s Cupu vyvrcholí 28. - 29. mája v Trnave, víťaz pocestuje na Euro 2024

Sobota, 25.5.2024 08:06 | Posledná aktualizácia 25.5.2024 08:12
McDonalds CUp 25. ročník KK BB 1. miesto.jpg

autor: mcdonaldscup.sk, zdroj: mcdonaldscup.sk

BRATISLAVA (SFZ) - Veľký sviatok školského futbalu sa blíži. Štadión Antona Malatinského v Trnave privíta osem najlepších tímov z celého Slovenska, ktoré sa stretnú na finále jubilejného 25. ročníka McDonald’s Cupu.

McDonalds Cup KK TT (9).jpg
McDonalds Cup KK TT (6).jpg
McDonalds Cup KK TT (5).jpg
McDonalds Cup KK TT (3).jpg
McDonalds Cup KK Poprad.jpg
McDonalds Cup KK Poprad (10).jpg
McDonalds Cup KK Poprad (7).jpg
McDonalds Cup KK Poprad (6).jpg
McDonalds Cup 25. ročník Krajské kolo ZA 5.jpg
McDonalds Cup 25. ročník Krajské kolo ZA 2.jpg
McDonalds Cup 25. ročník KK ZA 1. miesto.jpg
McDonalds Cup 25. ročník KK TT 1. miesto.jpg
McDonalds Cup 25. ročník KK TN 1. miesto.jpg
McDonalds Cup 25. ročník KK TN (7).jpg

Majstrovstvá Slovenska chlapcov a dievčat prvého stupňa základných škôl sa konajú 28. a 29. mája 2024. Postup do veľkolepého finále si vybojovali víťazi krajských kôl, ktoré sa konali v Martine, Košiciach, Poprade, Banskej Bystrici, Nitre, Považskej Bystrici, Jaslovských Bohuniciach a Dunajskej Lužnej.

V boji o cennú trofej a titul nových šampiónov sa stretnú: ZŠ s MŠ Hurbanova, Martin, ZŠ Severná, Moldava nad Bodvou, ZŠ Lúčna, Vranov nad Topľou, ZŠ Spojová, Banská Bystrica, Základná škola Ul. Pohraničná, Komárno, ZŠ Novomeského, Trenčín, ZŠ Brezová 19 ,Piešťany a ZŠ J. G. Tajovského 1, Senec.

Finále na hlavnom štadióne Spartaka

Zahrať si na hlavnom štadióne legendárneho slovenského klubu FC Spartak Trnava sa nepodarí každému. Talentovaní futbalisti a futbalistky sa však môžu tešiť aj na mnoho ďalších prekvapení ako Fanzóna, koncert Majslefa či bohatý sprievodný program a exhibičný zápas. Podpisy budú rozdávať influenceri Smajlo, Kopačkovo a Peter Hersty Herstek, podujatie bude sprevádzať známy moderátor Gregor Mareš a Simona Leskovská.

Víťazi okrem medailí a trofeje získajú mimoriadnu cenu. Šampióni jubilejného 25. ročníka McDonald’s Cupu pocestujú na EURO 2024 do Nemecka, konkrétne na zápas Slovensko – Rumunsko, ktorý sa hrá 26. júna vo Frankfurte.

McDonalds CUp 25. ročník KK BB (3).jpg

autor: mcdonaldscup.sk

Najväčšie podujatie svojho druhu

McDonald’s Cup je najväčším podujatím svojho druhu na Slovensku. Za 25 rokov si tento legendárny turnaj zahralo viac ako 250-tisíc chlapcov a dievčat, ktorí vytvorili 36-tisíc tímov. Priam neuveriteľné čísla! Na organizácii sa podieľalo viac ako 100-tisíc organizátorov.

„Sme veľmi radi, že záujem o McDonald’s Cup stúpol a do jubilejného 25. ročníka sa prihlásilo 1 140 základných škôl z celého Slovenska. Aktuálne sú zapojené takmer dve tretiny základných škôl a McDonald’s Cup sa stal najväčšou detskou súťažou na Slovensku. Naším cieľom v 25. ročníku bolo zapojiť čo najviac základných škôl, a tak zapojiť čo najviac detí. Sme hrdí, že môžeme pokračovať v jedinečnom projekte, ktorý už celé štvrťstoročie prináša inklúziu a zážitky na celý život deťom z celého Slovenska,“ povedala Lucia Poláčeková z McDonald’s.

„Ďakujeme partnerom, ktorí sa zúčastňujú a pomáhajú. Či už je to Slovenský futbalový zväz, ktorý nám pomáha s organizáciou dlhé roky. Ďalej to je MŠVVaM, ktoré má záštitu nad celým podujatím. No a potom sú to naši partneri, ktorí prispievajú cenami. Sme radi, že tento rok medzi nás prišli aj influenceri, z ktorých majú deti veľkú radosť. Všetkým ďakujeme,“ dodala.

Patrónmi 25. ročníka sú slovenský reprezentant, útočník Sparty Praha Lukáš Haraslín a Lucia Ondrušová, bývalá hráčka národného tímu, ktorá ako prvá dosiahla métu 100 štartov za Slovensko.

„Nielen hráčov, rodičov a učiteľov, ale všetkých srdečne pozývame na veľkolepé finále, ktoré sa uskutoční 28. a 29. mája v Trnave. Poďte s nami podporiť futbalové nádeje a vytvorme chlapcom a dievčatám nezabudnuteľnú atmosféru,“ uviedla Poláčeková.

Pohyb a nové priateľstvá

McDonald’s Cup je nielen o víťazstvách, ale aj pohybe detí a nových priateľstvách. Legendárny turnaj učí mladých futbalistov rešpektovať druhých a buduje v nich charakter a lásku k športu.

„Turnaj prináša jedinečnú príležitosť pre všetkých žiakov, aby sa hýbali a mali zdravý životný štýl. Za spoluprácu a prípravu jubilejného 25. ročníka ďakujeme MŠVVaM a generálnemu partnerovi, spoločnosti McDonald’s. Finále v Trnave bude sviatok futbalu. Máme sa na čo tešiť,“ uzavrel Cyril Janoško, Grassroots koordinátor Slovenského futbalového zväzu.

Účastníci finálového turnaja 25. ročníka McDonald’s Cupu 28. - 29. máj, Štadión Antona Malatinského v Trnave

Bratislavský kraj: Základná škola, J. G. Tajovského 1, Senec
Trnavský kraj: Základná škola, Brezová 19, Piešťany
Trenčiansky kraj: Základná škola, Novomeského, Trenčín
Nitriansky kraj: Základná škola, Pohraničná 9, Komárno
Žilinský kraj: Základná škola s materskou školou, Hurbanova 27, Martin
Banskobystrický kraj: Základná škola, Spojová 14, Banská Bystrica
Košický kraj: Základná škola, Severná 21, Moldava nad Bodvou
Prešovský kraj: Základná škola, Lúčna 827, Vranov nad Topľou

McDonalds Cup 25. ročník KK TN (4).jpg
McDonalds Cup 25. ročník KK TN (3).jpg
McDOnalds Cup 25. ročník KK PO 1. miesto.jpg
McDonalds Cup 25. ročník KK NR 1. miesto.jpg
McDonalds CUp 25. ročník KK BB 1. miesto.jpg
McDonalds CUp 25. ročník KK BB (4).jpg
McDonalds CUp 25. ročník KK BB (3).jpg
McDonalds CUp 25. ročník KK BB (2).jpg
McDonalds Cup 25. ročník KK BA 1. miesto.jpg
McDonalds Cup 25. ročník KK BA (6).jpg
McDonalds Cup 25. ročník KK BA (4).jpg
McDonalds Cup 25. ročník - KK KE 1. miesto.jpg
McDonalds Cup 25. ročník - KK KE (5).jpg
McDonalds Cup 25. ročník - KK KE (4).jpg
McDonalds Cup 25. ročník - KK KE (3).jpg

Značky