logo
MLÁDEŽ A ROZVOJ

GRASSROOTS – Na Festival futbalu centier pre deti a rodiny prišiel aj tréner Guľa

Nedeľa, 1.10.2023 12:35 | Posledná aktualizácia 3.10.2023 06:24
Všetci spolu, festival v prostredí dunajskostredskej MOL akadémie bol doma.
Všetci spolu, festival v prostredí dunajskostredskej MOL akadémie bol doma.
autor: ROMAN FERSTL, zdroj: SFZ

DUNAJSKÁ STREDA (SFZ)  - V poslednú septembrový štvrtok sa v priestoroch dunajskostredskej MOL akadémie konal festival. V jeho centre bola futbalová lopta a okolo nej viac ako tri desiatky detí, podujatie je výsledkom spolupráce medzi SFZ, DAC 1904 Dunajská Streda a o.z. Múdry pes.

Oficiálny názov podujatia je Festival futbalu centier pre deti a rodiny, je zameraný na rôzne formy cvičení a hier s loptou aj bez lopty. Viedli ich štyria ostrieľaní profesionálni mládežnícki tréneri, ktorí dohliadali na správne vykonania cvičení, particpovali aj ďalší ľudia zo SFZ aj DAC. „Pre deti to bol moment, aký nezažívajú každý deň,“ povedal Cyril Janoško, koordinátor Grassroots futbalu SFZ.

Keďže aktérmi boli deti vo veku 8 až 12 rokov,zástupcovia štyroch centier z Kolárova, Žitaviec, Kolíňan a Dediny Mládeže, v tričkách na ploche sa spolu bavili chlapci aj dievčatá. Pobavili sa, súťažili, trénovali, na záver si zahrali medzi sebou – futbal.

SFZ ako jeden z organizátorov pripravil pre aktérov darčeky, každý účastníček si odnieslo loptu, tričko, šál a ďalšie spomienkové predmety, ktoré ho majú motivovať k pravidelnej športovej aktivite a hraniu futbal potom aj v materských centrách. 

Súčasťou festivalu bola pre malých futbalových uchádzačov aj prehliadka MOL Areny DAC, v rámci nej videli, ako to vyzerá napríklad v šatni, kde sedávajú hráči prvoligového DAC 1904. A tam prekvapenie ako hrom! Prišiel ich pozdraviť tréner DAC Adrian Guľu, ktorý prístupom sebe vlastným otvoril deťom srdce i dušu a odpovedal im na všetky zvedavé otázky. Spoločná fotka bola potom ďalším príspevkom do zbierky suvenírov z tohto podujatia. Viac vo videu na https://www.youtube.com/watch?v=GTLTeXi112Y 

Akcia bola súčasťou tzv. Grassroots week (od 25. 9. do 1. 10.), ktorý prebiehal v celej Európe  a jeho podstatou je výzva k športovaniu detí zo sociálneho prostredia, školského športu či hendikepovaných, proste pre všetkých.

šur

Značky