logo
MLÁDEŽ A ROZVOJ

Grassroots – Piešťanské oslavy odštartoval grassroots turnaj „Futbal hrá celá rodina“

Pondelok, 5.6.2023 14:06 | Posledná aktualizácia 5.6.2023 14:09
Futbalisti a futbalistky grassroots turnajov na spoločnej fotografii s Internacionálmi a KLK Slovenska.
Futbalisti a futbalistky grassroots turnajov na spoločnej fotografii s Internacionálmi a KLK Slovenska.
zdroj: SFZ

PIEŠŤANY (SFZ) – Súčasťou sprievodného programu pri príležitosti osláv 10. výročia založenia Klubu ligových kanonierov na Slovensku bol Grassroots turnaj pre deti a rodičov, a turnaj kategórie U8 na štadióne PFK v Piešťanoch.

Festival futbalu v Piešťanoch odštartovali tí najmenší, krátko predpoludním otvorili zástupcovia Grassroots SFZ dva turnaje. V prvom si zahrali spolu deti a rodičia. Mama, otec a ich dve deti proti ďalšej štvorčlennej rodine alebo tímu, ktorý tvorili dvaja otcovia s dvomi synmi. Spolu sa do takéhoto grassroots turnaja, s oficiálnym názvom „Futbal hrá celá rodina“, zapojilo 16 tímov.

Zároveň na druhej polovici ihriska prebiehal turnaj kategórie U8 za účasti desiatky tímov, rozdelených do dvoch 5-členných skupín. Okrem slovenských tímov sa v Piešťanoch predstavil aj výber z Hodonína.

Spojenie grassroots turnajov s Internacionálmi a KLK Slovenska zažilo premiéru a priznám sa, že kým na samom začiatku som chvíľu váhal, teraz už viem, že to bolo správne rozhodnutie,“ komentoval sprievodné aktivity na piešťanskom štadióne koordinátor Grassroots futbalu SFZ Cyril Janoško.

"Podujatie sa vydarilo nad očakávanie, deti si zašportovali, prialo nám aj počasie, navyše sa veľa mladých budúcich futbalistov mohlo osobne stretnúť s legendami slovenského futbalu, ktoré im odovzdávali po turnaji ceny. Podujatie hodnotím veľmi pozitívne a urobím čo bude v mojich silách, aby sa spojenie medzi grasrootss a Internacionálmi rozvíjalo aj na pri ďalších príležitostiach a exhibičných zápasoch,“ dodal na záver Cyril Janoško.

Peter Zeman

Značky