GRASSROOTS – Prihlášky do 24. ročníka McDonald’s Cupu do 10. októbra 2022


zdroj: SFZ

BRATISLAVA (SFZ) - Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu SR, Slovenský futbalový zväz a spoločnosť McDonald's, vyhlasujú 24. ročník McDonald's Cupu - futbalovej súťaže pre žiakov a žiačky základných škôl. Základné školy registrovať svoj školský tím do termínu uzávierky – do 10. októbra 2022.

Registrácia škoslkých tímov do turnaja je pripravená na webovom sídle www.mcdonaldscup.sk a na https://sutaze.skolskysport.sk/.

"Začal sa nám nový školský rok, ktorý vrátil deti prezenčne naspäť do školských lavíc, z čoho máme veľkú radosť. O to viac sa tešíme, že môžeme úspešne a najmä bez prekážok naštartovať už 24. ročník legendárneho futbalového turnaja pre deti základných škôl - McDonald’s Cup,“ hovorí Lucia Poláčeková z McDonald's Slovensko.

McDonald’s Cup je dnes už prestížny turnaj. Už viac ako dve dekády hostí na futbalových ihriskách žiakov a žiačky prvého stupňa základných škôl z celého Slovenska. U detí sa teší veľkej obľube, celoročníková postupová súťaž školských tímov je určená ako chlapcom, tak i dievčatám, ktorých účasť vo futbalovom družstve je povinná. V prípade, ak základná škola zatiaľ nie je jeho súčasťou, mala by tak urobiť čo najskôr. Pre deti je pripravených mnoho aktivít a zaujímavých súťaží počas celého 24. ročníka turnaja.

"Od spustenia McDonald’s Cupu v roku 1999 sme mali možnosť sledovať mnohé futbalové talenty a ja verím, že aj tento rok ich uvidíme na trávniku neúrekom,“ zdôrazňuje grassroots koordinátor SFZ Vladimír Lupták, ktorý je odborným garantom a spoluorganizátorom McDonald’s Cupu.


zdroj: SFZ

Patrónmi 24. ročníka McDonald’s Cupu sú slovenskí reprezentanti Róbert Boženík a Mária Korenčiová. „Je to pre mňa veľká česť a pocta byť opäť súčasťou McDonald’s Cupu. Každým rokom sa tento turnaj stáva zaujímavejší a atraktívnejší. Keď som bol malý, tiež som mal futbalové vzory, ktorým som sa chcel podobať a vždy som myslel na to, aby som to dotiahol tam, kde oni,“ povedal Róbert Boženík, ktorý aktuálne oblieka šachovnicový dres klubu Boavista Porto.

O novom Majstrovi Slovenska sa rozhodne v dňoch 6. – 7. júna 2023 na dvojdňovom finále v Národnom tréningovom centre SFZ v Poprade. Futbalové družstvá sa postupne cez školské kolá kvalifikujú do okresných kôl, následne cez regionálne kolá do krajských kôl a víťazi krajských kôl sa stretnú na veľkom finále, kde spoznáme víťaza 24. ročníka McDonald’s Cupu.

Aktuálny ročník školskej súťaže je určený hráčkam a hráčom vo vekovej kategórii U10, ktorí sú narodení po 1. 9. 2012 a zároveň musia byť žiakmi 1. stupňa základných škôl.

Po úspešnom pilotnom štarte z minulého školského roka pokračuje v základných školách futbalový krúžok s názvom „Po škole s McDonald's Cupom“. Futbalové aktivity po skončení vyučovania sú určené pre deti prvého stupňa ZŠ vo veku od 8 do 11 rokov a majú za cieľ podporiť záujem chlapcov a dievčat o kolektívne športy, a teda aj futbal. Na žiakov a žiačky 3. a 4. ročníka čaká športový krúžok futbalu, ktorý hravou formou motivuje k pohybu, posilňuje tímového ducha, koncentráciu, samostatnosť i sebadisciplínu a zároveň sa deti pripravujú na školskú futbalovú súťaž žiakov a žiačok 1. stupňa ZŠ na Slovensku – McDonald's Cup. Krúžok futbalu realizuje Slovenský futbalový zväz spoločne s McDonald's Cupom.

Značky