logo
MLÁDEŽ A ROZVOJ

GRASSROOTS – Trenčania, víťazný tím McDonalds Cupu 2019, navštívili El Clásico

BRATISLAVA (SFZ) – Hráči víťazného tímu McDonald´s Cupu 2018/19 – žiaci zo ZŠ L. Novomeského v Trenčíne – navštívili v decembri slávny Camp Nou v Barcelone a sledovali zápas španielskej La Ligy FC Barcelona – Real Madrid. Zájazd bol jednou z cien pre celkového víťaza 21. ročníka McDonald´s Cupu.

Turnaj absolvovali bez jedinej prehry a po roku sa opäť tešili z celkového prvenstva. Jedna vec je majstrovský titul získať, druhá obhájiť. Tímu zo základnej školy ul. L.Novomeského 11 v Trenčíne sa to podarilo štvrtýkrát v rade! A v decembri ich čakala odmena a vianočný darček v podobe zájazdu na slávne El Clásico.  

Trenčianski chlapci a dievčatá vstúpili do nového ročníka prvenstvom na turnaji krajského kola a premožiteľa nenašli  ani na finálovom turnaji. Získali nielen víťaznú cenu a majstrovský titul, ale čakala na nich aj atraktívna hlavná cena - výlet do Barcelony s účasťou na futbalovom zápase, na ktorý sa chystali fanúšikovia z celého sveta. Stojí za zmienku, že základná škola Novomeského z Trenčína sa do McDonald's Cupu zapája mnoho rokov. V každom ročníku ju zastupuje družstvo šikovných a zohraných žiakov. Majstrovský titul získala škola už štvrtý krát v rade!

Dvojdňový výletu do Barcelony chlapci a dievčatá užili. Spolu s ďalšími 93 256 divákmi s napätím sledovali výkony svojich idolov Messiho, Suareza, Rakitiča, Piquého, či na druhej strane Ramosa, Casemira, Kroosa, Isca, Benzemu. Výsledok zápasu 0:0 mnohých trochu sklamal, keďže po sedemnástich rokoch nepadol vo vzájomnom zápase odvekých rivalov z Barcelony a Madridu ani jeden gól. Napriek tomu priniesol zápas v podaní dvoch špičkových európskych klubov skvelé futbalové divadlo.

Súčasťou zájazdu bola aj prehliadka domovského štadióna klubu FC Barcelona. V múzeu si chlapci a dievčatá pozreli expozície víťazných pohárov, trofejí od vzniku klubu, zoznámili sa s najslávnejšími hráčmi FC Barcelona a zaujali tiež Messiho zlaté kopačky. Mali tiež možnosť pozrieť si zblízka útroby štadióna, priestory pre novinárov a šatňu hostí. Veľkým zážitkom bol pre nich nástup na trávnik uličkou pre hráčov. Vyskúšali si tiež miesta na striedačke, na ktorých sedia ich obľúbení hráči. Jednoducho, nahliadli do takmer všetkých zákutí štadióna. Po návšteve známych pamiatok a prechádzke centrom Barcelony, nasadli do lietadla na spiatočnú cestu domov.

McDonald's Cup je najväčší slovenský futbalový turnaj pre žiakov a žiačky 1. stupňa základných škôl, je súčasťou Grassroots programu Slovenského futbalového zväzu a má dlhoročnú tradíciu. Turnaj každoročne vyhlasuje Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu SR, patrí do A kategórie školských súťaží. Školský rok 2019/2020 otvoril už 22. ročník turnaja, v ktorom sa stretnú v postupových hracích kolách družstvá z 942 základných škôl z celého Slovenska.  

"V McDonald´s veríme, že aktívny pohyb by mal byť neoddeliteľnou súčasťou života. Snažíme sa v tom pomôcť práve organizovaním McDonald´s Cupu. Spolupráca so Slovenským futbalovým zväzom, pod záštitou Ministerstva školstva, prináša ovocie v podobe každoročného jemného nárastu prihlásených škôl. Turnaj dokáže nájsť a podporiť nové futbalové talenty a vzbudiť celoživotnú lásku k športu. Futbal ako kolektívny šport naučí hráčov tímovosti a súdržnosti a pomôže nájsť si nových kamarátov. Malí futbalisti majú možnosť spoznávať nových ľudí či miesta tak, ako teraz Trenčania v Barcelone. Sme radi, že sa zápas, a samotný výlet, podarilo uskutočniť ešte tento rok. Veríme, že tento jedinečný zážitok na jednom z najslávnejších štadiónov v Európe bude našich mladých víťazov inšpirovať aj do budúcnosti,“ uviedla Zuzana Svobodová zo spoločnosti McDonald´s, riaditeľka pre PR a komunikáciu na Slovensku a v Českej republike.

Značky