logo
MLÁDEŽ A ROZVOJ

GRASSROOTS – V Spišskej Novej Vsi vyvrcholí finálový turnaj 19. ročníka Pohára Karola Poláka

Pondelok, 19.6.2023 07:24 | Posledná aktualizácia 19.6.2023 07:35

autor: Roman Ferstl, zdroj: SFZ

BRATISLAVA (SFZ) – V dňoch 20.-21. júna 2023 sa uskutoční v Spišskej Novej Vsi finálový turnaj 19. ročníka Majstrovstiev Slovenska Centier pre deti a rodiny - Pohár Karola Poláka.

Dva semifinálové turnaje v Senci a v Poprade rozhodli o zložení finálovej štvorice, ktorá bude od zajtra (utorka 20.6.) súperiť o celkové prvenstvo na prestížnom turnaji detí z Centier pre deti a rodiny. Výbery Žilinského, Trnavského a Nitrianskeho nadviažu na minuloročnú finálovú účasť, doplní ich štvrtý účastník turnaja, výber Košického kraja.

Na prvom semifinálovom turnaj v Senci (18.5.) dominoval výber Trnavského kraja, ktorý nenašiel premožiteľa a s plným počtom bodov sa kvalifikoval do zajtrajšieho finále. O druhú finálovú miestenku zviedli súboj výbery Nitry a Bratislavy, úspešnejší boli na druhom postupujúcom mieste deti z Nitrianskeho kraja a so štyrmi bodmi sa stali druhým postupujúcim celkom.

Druhé semifinále bolo na programe 25. mája 2023 na štadióne NTC v Poprade za účasti Košického, Popradského, Banskobystrického a Žilinského kraja. Žilinčania obhájili finálovú účasť z minulého roka, štvoricu účastníkov finále doplnil výber Košického kraja. Ponúkame vám reportáž z druhého semifinálového turnaja.

Finálový turnaj Pohára Karola Poláka

V Spišskej Novej Vsi sa počas prvého súťažného dňa odohrajú dva semifinálové duely, z ktorých víťazi si zabezpečia účasť vo finále. Prvou semifinálovou dvojicou je Výber Žilinského kraja a Výber Nitrianskeho kraja, v druhom semifinále sa stretne Výber Trnavského ho kraja proti Výberu Košického kraja. Zdolané tímy sa stretnú o deň neskôr v súboji o 3. miesto, víťazi budú súperiť o celkové prvenstvo.

Obhajcom trofeje z minulého roka je Výber Žilinského kraja, súčasťou turnaja budú sprievodné aktivity, ktorých sa zúčastní päť hráčov z každého výberu. Organizátori finálového turnaja vyhodnotia a odmenia hráča s najtvrdšou strelou, najlepšieho brankára, hráča turnaja, strelca turnaja a držiteľa ceny Fair Play, turnaj podporuje odborný garant projektu Slovenský futbalový zväz, generálnym partnerom súťaže je spoločnosť Nestlé.

PROGRAM FINÁLOVÉHO TURNAJA (20.-21.6.2023)

Utorok 20. júna 2023

Semifinále 1 (9:30)
Výber Žilinského kraja a Výber Nitrianskeho kraja

Semifinále 2 (11:00)
Výber Trnavského ho kraja - Výber Košického kraja

Streda 21. júna 2023

Zápas o 3. miesto (9:00)

Finálový zápas (10:45)

Propozície finale Pohar Karola Polaka 2023-SNV.pdf

zdroj: SFZ
SFZ

Značky