GRASSROOTS – V Trnave odštartoval 8. ročník Prengo Cup 2020

TRNAVA (SFZ/PETER ZEMAN) - Na ihriskách Slávie Trnava odštartoval 8. ročník najväčšieho amatérskeho futbalového turnaja mužov, žien a detí na Slovensku - PRENGO CUP 2020.

Ako povedal počas slávnostného otvorenia turnaja moderátor Paťo Velšic, „Olympijské hry a záverečný turnaj ME vo futbale sa v tomto roku nekonajú, ale tretia vrcholná udalosť leta – Prengo Cup 2020 – je tu.“

Uvoľnenie vládnych opatrení umožnilo organizátorom zorganizovať turnaj v náhradnom termíne a aj keď turnaj prebieha v „núdzovom“ režime, amatérski futbalisti a futbalistky sa zišli aj v tomto roku v hojnom počte.

Boli sme nútení improvizovať, ale nakoniec evidujeme účasť 58 tímov, z toho desať ženských družstiev. Čo ma mimoriadne teší, do troch dní sme mali naplnenú kapacitu tohtoročného turnaja, žiaľ, viac tímov sme v tomto roku privítať nemohli,“ prezradil detaily riaditeľ turnaja Martin Michalík.

Ambasádormi 8. ročníka Prengo Cupu 2020 sú Dušan Radolský a Daniel Benkovský. Rodáci z Trnavy otvorili turnaj slávnostným výkopom, bývalý kouč slovenských olympionikov si zaspomínal na vystúpenie svojho tímu pred 20 rokmi v Sydney: „Bola to prvá účasť slovenskej reprezentácie na vrcholnom podujatí v ére samostatnosti, aj keď odvtedy uplynuli dve desaťročia, na turnaj mi zostali tie najkrajšie spomienky. Prajem účastníkom turnaja veľa športového šťastia,“ povedal počas slávnostného otvorenia turnaja.

Po ňom sa dostali k slovu samotní aktéri turnaja, na desiatich ihriskách v areáli trnavskej Slavie rozohrali skupinové zápasy mužského a ženského turnaja, o celkových víťazoch sa rozhodne popoludní vo finálových zápasoch.

Značky