GRASSROOTS - Výber BFZ ovládol Turnaj regionálnych výberov WU14

Piatok, 4.10.2024 06:38 | Posledná aktualizácia 4.10.2024 06:44
RTWU14 - NTC Poprad - september 2024
Fotka BFZ po prebratí trofeje na Turnaji regionálnych výberov
autor: Timotej Pavlík

BRATISLAVA (SFZ) – Dievčatá z bratislavského regiónu prešli turnajom bez prehry, pričom dva zápasy vyhrali a jeden remizovali.

V NTC Poprad sa od utorka do štvrtka (1. 10. 2024 - 3. 10. 2024) konal Turnaj regionálnych výberov WU14, ktorý slúži reprezentačným trénerom na sledovanie potenciálnych budúcich reprezentantiek.

V posledný hrací deň boli v hre o víťazstvo tri tímy. Priebežné prvé miesto si po prvom štvrtkovom zápase vybojovali hráčky ZsFZ, keď zdolali výber VsFZ 2:1. Otvárací gól stretnutia strelila v poslednej minúte prvého polčasu hráčka ZsFZ Andrea Záležáková. Odpoveď od východoslovenského výberu prišla hneď v prvej minúte druhého polčasu, keď sa o vyrovnanie postarala Lucia Lipčáková. Avšak o minútu neskôr Melánia Danajková poslala Západoslovenský výber znovu do vedenia. ZsFZ si vedenie 2:1 postrážilo až do konca.

Východoslovenský futbalový zväz

V druhom zápase dňa sa stretli hráčky BFZ a SsFZ. Bratislavskému výberu stačila na víťazstvo na turnaji a predbehnutie ZsFZ v tabuľke akákoľvek výhra nad SsFZ. V 10. minúte sa nádhernou strelou z priameho kopu presadila Lucia Major a poslala výber BFZ do vedenia. V 40. minúte zvýšila na 2:0 Ema Lila Slováková, čím zabezpečila celkové víťazstvo pre svoj tím.