MLÁDEŽ A ROZVOJ

GRASSROOTS - Výber Prešovského kraja je víťazom Pohára Karola Poláka

Utorok, 25.6.2024 16:41 | Posledná aktualizácia 25.6.2024 16:44
Pohár Karola Poláka - SNV - jún2024
Spoločná fotka všetkých tímov na finálovom turnaji Pohára Karola Poláka v Spišskej Novej Vsi
autor: Daniel Laškody

BRATISLAVA (SFZ) - Pohár Karola Poláka úspešne napísal svoju dvadsiatu edíciu. Na turnaji určenom pre deti z Centier pre deti a rodiny sa z víťazstva tešil výber Prešovského kraja.

V Spišskej Novej Vsi v utorok pokračoval finálový turnaj Pohára Karola Poláka, kde sa hralo o konečné umiestnenie. V súboji o tretie miesto zvíťazil výber Trnavského kraja nad výberom Bratislavského kraja 6:4.
Hlavným bodom programu bol finálový duel, v ktorom Prešovský výber zdolal Žilinský výber 3:0.

Na záverečnom turnaji sa ocenili aj tí najlepší hráči:
Najlepší brankár: Sebastián Fóbel (Žilinský kraj)
Najlepší hráč: Adrián Trošan (Prešovský kraj)
Najlepší strelec: Kristián Oračko (Prešovský kraj)

"Je to súťaž, ktorej sa zúčastňujú deti jednotlivých krajov vo veku 12-19 rokov. Našim cieľom je cez futbal pomôcť adaptovať sa deťom z Centier pre deti a rodiny do nového prostredia a do života. Máme spätnú väzbu od vychovávateľov, že tento turnaj deťom pomáha mať lepšiu disciplínu,” vraví Ľubomír Dranga, organizátor Pohára Karola Poláka.

Úlohou SFZ je aj podpora takéhoto turnaja, kde spríjemňujeme dni týmto mladým ľuďom. Futbal je ideálny prostriedok, kde si môžu ľudia zašportovať, stretnúť sa, ale hlavne vytvoriť dobrú partiu a spolu niečo zažiť,” vyjadril sa Martin Pohlod, koordinátor a tútor školských futbalových aktivít SFZ, o turnaji Karola Poláka.

20. ročník Pohára Karola Poláka je na konci a bol opäť vydarený. Deti nabrali nové futbalové, ale aj životné skúsenosti, ktoré sa im môžu v budúcnosti hodiť. Myšlienka komentátora Karola Poláka stále s nami pretrváva a opäť vytvorila úsmev na perách mnohým ľuďom.