logo
MLÁDEŽ A ROZVOJ

GRASSROOTS – Zapojte sa do projektu „Po škole s McDonald’s Cupom“

Streda, 23.8.2023 06:29 | Posledná aktualizácia 23.8.2023 06:32
Aj takéto cvičenia robia detí počas krúžku „Po škole s McDonald’s Cupom“.
Aj takéto cvičenia robia detí počas krúžku „Po škole s McDonald’s Cupom“.
autor: mcdonaldscup.sk, zdroj: mcdonaldscup.sk

BRATISLAVA (SFZ) – Neváhajte a zaregistrujte čo najskôr svoju školu do 3. ročníka „Po škole s McDonald’s Cupom“, s ktorým zažijete a užijete si futbalové krúžky. 

Do nového ročníka sa môže zapojiť 50 škôl. Krúžky sa budú konať na školách v rámci krúžkovej činnosti po vyučovaní. Projekt je určený pre deti prvého stupňa vo veku od 8 do 11 rokov. „Tréningy bude organizovať kvalifikovaný tréner alebo trénerka s platnou futbalovou licenciou z lokálneho futbalového klubu. Tento tréner či trénerka bude zároveň zodpovedný za prípravu, vedenie, vyhodnotenie, aj za bezpečnosť detí počas krúžku v areáli školy, školského dvora či v jeho blízkosti,“ priblížil pre futbalsfz.sk koordinátor Grassroots futbalu SFZ Cyril Janoško.

Školy sa môžu prihlasovať do projektu prostredníctvom webu kruzkymcd.sk, registrácia sa spustila v pondelok 21. augusta. „Žiakov a žiačky z 3. a 4. ročníka čaká zábavný športový krúžok, tréning, ktorý hravou formou motivuje k pohybu, posilňuje tímového ducha, koncentráciu, samostatnosť i sebadisciplínu. Cieľom projektu je ponúknuť deťom možnosť pravidelnej pohybovej aktivity priamo na športoviskách základných škôl počas celého školského roka a takto v nich vytvárať trvalý vzťah k športu,“ povedal Janoško.

Prihlásení budú mať každý týždeň jeden 45-minútový tréning. „V jesennej časť sa budú krúžky konať v októbri a v novembri, žiaci a žiačky sa môžu tešiť na minimálne šesť aktivít. V jarnej časti budú krúžky v mesiacoch február, marec, apríl a máj, čo bude minimálne dvanásť aktivít.“

V minulom ročníku sa do projektu prihlásilo 30 škôl a zrealizovalo sa 491 aktivít. „Slovenský futbalový zväz po pozitívnej skúsenosti z iného projektu pre materské a základné školy ,Dajme spolu gól‘, mal záujem pokračovať v podpore športovania detí v školách a ponúkol v spolupráci s generálnym partnerom, krúžok futbalu,“ konštatoval Janoško.

Školy, ktoré sa zapoja do krúžku „Po škole s McDonald’s Cupom“, sa môžu prihlásiť aj do samotného už 25. ročníka McDonald’s Cupu. „McDonald’s Cup má dve časti. Jednou sú školské súťaže ako turnaje či zápasy medzi školami a druhou časťou je pravidelná pohybová aktivita, čiže tréning,“ zakončil Janoško. Do McDonald’s Cupu sa môžu školy registrovať TU a to od 2. septembra!

Ďalšie informácie o projektoch súvisiacich s McDonald’s Cupom nájdete na webovom sídle Slovenského futbalového zväzu.

Branislav Sarňák

Značky