logo
MLÁDEŽ A ROZVOJ

GRASSROOTS – Žilinský kraj víťazom 18. ročníka Pohára Karola Poláka


zdroj: SFZ

SPIŠSKÁ NOVÁ VES (SFZ) – Víťazom majstrovstiev Slovenska Centier pre deti a rodiny, pod názvom Pohár Karola Poláka, sa stal výber Žilinského kraja. Finálový turnaj sa uskutočnil v dňoch 16.-17. júna 2022 v Spišskej Novej Vsi.

Titul Majstra Slovenska detských domov vo futbale získal Žilinský kraj. Vo finále Pohára Karola Poláka zdolali Žilinčania po dramatickom priebehu Prešovský kraj 4:3 na strely zo značky penaltového rozstrelu, v riadnom hracom čase skončil zápas nerozhodne 1:1. Na bronzovej priečke sa umiestnili Trnavčania, štvrté miesto patí výberu Nitrianskeho kraja.

Cenu pre najlepšieho žongléra si prevzal Anton Búry z CDR v Leviciach, najpresnejšie zakončenie v rámci individuálnych disciplín predviedol Marián Holub z výberu Žilinského kraja a Cenu Fair Play získal Kristián Marcin z CDR v Medzilaborciach z výberu Prešovského kraja.

Najlepším brankárom turnaja bol vyhlásený Marián Holub z výberu Žilinského kraja , cenu pre najlepšieho hráča si prevzal Bohdan Kravchenko z výberu Trnavského kraja a najlepšími strelcami trunaja boli trojgóloví Anton Búry z CDR v Leviciach a Šimon Pecha z výberu Trnavského kraja .

Turnaj s názvom „Pohár Karola Poláka“ je súťažou krajských tímov Centier pre deti a rodiny vo futbale, záverečný turnaj sa druhýkrát uskutočnil v Spišskej Novej Vsi za účasti štyroch finálových tímov. Zakladateľom projektu bola športová komentátorská legenda Karol Polák, turnaj podporuje odborný garant projektu Slovenský futbalový zväz, generálnym partnerom súťaže je spoločnosť Nestlé.


zdroj: SFZ

VÝSLEDKY TURNAJA:

ŠTVRTOK (16.6.2022)
Výber PO kraja - Výber NR kraja 3:2
Výber TT kraja - Výber ZA kraja 0:1

PIATOK (17.6.2022)
Zápas o 3.miesto:
Výber NR kraja - Výber TT kraja 3:5

Finále:
Výber PO kraja - Výber ZA kraja 1:1, 3:4 p.k.

Konečné poradie:

1. Výber Žilinského kraja
2. Výber Prešovského kraja
3. Výber Trnavského kraja
4. Výber Nitrianskeho kraja

Individuálne ocenenia:

Najlepší žonglér: Anton Búry (CDR Levice) – výber Nitrianskeho kraja
Hráč s najpresnejším zakončením
: Marián Holub – výber Žilinského kraja
Cena Fair Play
: Kristián Marcin (CDR Medzilaborce) – výber Prešovského kraja
Najlepší brankár
: Marián Holub – výber Žilinského kraja
Najlepší hráč
: Bohdan Kravchenko - výber Trnavského kraja
Najlepší strelci
: Anton Búry (CDR Levice) – výber Nitrianskeho kraja a Šimon Pecha - výber Trnavského kraja (obaja po 3 góly)

Značky