III. LIGA – Jeseni kraľujú Malženice a Spišiaci

Streda, 16.11.2022 07:55 | Posledná aktualizácia 16.11.2022 07:55

autor: FK Spišská Nová Ves, zdroj: Facebook FK Spišská Nová Ves

BRATISLAVA (SFZ) – Jesennými kráľmi sú na západe OFK Malženice a na východe FK Spišská Nová Ves.

Gólovo najbohatší zápas posledného jesenného kola skupiny Západ bol medzi Bánovou s Galantou, hostia vyhrali 4:2. Po päť presných zásahov videli fanúšikovia v dvoch stretnutiach – 4:1 vyhral jesenný líder OFK Malženice nad Novým Mestom nad Váhom a 3:2 si poradili hráči Kalnej nad Hronom s OK Častkovce.

RSC HAMSIK ACADEMY Banská Bystrica vyhral druhý duel za sebou, tentoraz zdolal ŠK Vrakuňa 2:1. Tím z hlavného mesta nevyhral počas jesene ani jeden zápas.

Tri body si odviezli aj Martinčania z Nových Zámkov, futbalisti Fomat-u triumfovali 2:1. S jeseňou sa víťazne rozlúčil aj TJ Družstevník Veľké Ludince, ktorý dal tri góly Šali a ani raz neinkasoval. Body si po remíze 1:1 podelili Inter so Sereďou a bez gólov sa skončil súboj Beluše s Podkonicami.

16KFC Kalná nad Hronom00000:00

Na východe mali gólové hody v Bardejove, domáci si bez problémov poradili s Rimavskou Sobotou 8:1.

Päť presných zásahov videla návšteva kola – 550 fanúšikov, v stretnutí FK Spišská Nová Ves – MFK Vranov nad Topľou. Spišiaci triumfovali 5:0 a zimnú prestávku prečkajú na 1. mieste.

Trojbodovo sa s úvodnou časťou sezóny rozlúčili aj v Námestove – MŠK zdolal Stropkov 2:1, Slávia TU Košice vyhrala nad Lučencom 2:0, Kalinovo zvíťazilo nad Fiľakovom 3:1.

Z mužstiev hostí sa tešili Lipany, ktoré si odviezli tri body z Giraltoviec po výsledku 1:0 a rovnaké skóre svietilo po 90 minútach aj v meraní síl Sniny s Popradom.

Body si po remíze 1:1 podelil Svidník s Oravským Veselým.