logo
MLÁDEŽ A ROZVOJ

MCDONALD'S CUP - Do finálového kola postúpila ZŠ Novomeského z Trenčína

Streda, 15.5.2024 08:55 | Posledná aktualizácia 15.5.2024 09:37
McDonalds Cup - KK Trenčín - máj2024
Snímka víťazného tímu ZŠ Novohradská na finálovom turnaji McDonald's cupu Trenčianskeho kraja hraného v Považskej Bystrici.
autor: Šimon Kučera

POVAŽSKÁ BYSTRICA (SFZ) - Prvé miesto v Trenčianskom kraji a postup do veľkolepého finále si vybojovali futbalisti a futbalistky zo Základnej školy Novomeského 11 z Trenčína.

Prvenstvo si vybojovali zástupcovia Základnej školy Novomeského z Trenčína, ktorých viedol Roman Koňušík: "Sme veľmi radi, že sme sa mohli zúčastniť takejto akcie. Je úžasné, že sa mohlo zapojiť toľko chlapcov a dievčat v tomto ranom veku. Ja ako futbalový tréner oceňujem, že niečo takéto je."

Slovenský futbalový zväz zastupoval v organizačnom výbore Dušan Raninec. „Krajské kolo sa odohrávalo väčšinou v Trenčíne, teraz je prvýkrát v Považskej Bystrici. Je vynikajúce, že na krajské kolo prišlo deväť tímov. Deti sa bavia futbalom, v tímoch sú aj dievčatá, čo si viac môžeme priať, je to vynikajúca vec. Len aby sa v tom pokračovalo aj ďalej. Tešíme sa na celoslovenské finále, ktoré sa uskutoční v Trnave,“ hovoril. 

Na McDonald´s Cupe nechýbal ani Jozef Kukučka, bývalý vynikajúci futbalista Považskej Bystrice či Nitry, ktorý to dotiahol až do československej reprezentácie a v jej drese sa zúčastnil MS 1982 v Španielsku. 

Legendárny turnaj pokračuje krajským kolom už v stredu v Jaslovských Bohuniciach.

Značky