MCDONALDS'CUP - Do finále postúpila ZŠ ul. Pohraničná z Komárna

Utorok, 14.5.2024 07:11 | Posledná aktualizácia 14.5.2024 07:11
McDonalds Cup - KK Nitra - máj2024
Fotka troch najlepších tímov na krajskom finále McDonald's Cup v Nitre.
autor: Šimon Kučera

NITRA (SFZ) - Maratón krajských kôl 25. ročníka McDonald’s Cupu je odštartovaný. Prvé miesto v Nitrianskom kraji a postup do veľkolepého finále si vybojovali futbalisti a futbalistky zo Základnej školy ul. Pohraničná 9 z Komárna.

V Nitre sa na finálovom turnaji zúčastnilo 7 najlepších tímov Nitrianskeho kraja, ktoré zvíťazili v okresných kolách. Celkovo sa v Nitrianskom kraji prihlásilo do jubilejného ročníka McDonald’s Cup 178 základných škôl. Postup do finále si vybojovali žiaci základnej školy ul. Pohraničná 9 z Komárna. Krajský turnaj v Nitre sprevádzala výborná atmosféra, o ktorú sa postarali Kopačkovo, SMILO a samozrejme nechýbal ani maskot turnaja Loptík

"Na krajské kolo v Nitre sme si prišli s tímom najmä zahrať, mám chlapcov v tíme, ktorí hrajú futbal a naša hráčka hrá hádzanú, tak k športu majú naozaj blízko. Chceli sme sa dostať do prvej trojky, dosiahli sme však najviac, postúpili sme na finále do Trnavy,“ hovorí tréner víťazného tímu Slavomír Ďurčo.

Ako ďalej dodáva, okrem tréningov sa pripravovali aj počas hodín telesnej výchovy, kde sa viac venovali futbalu: "Vlani sme skončili štvrtí, dnes sme tu druhýkrát a z úspechu sa veľmi tešíme,“ hovorí Slavomír Ďurčo z najstaršej základnej školy na Slovensku.