logo
Reprezentácia

MUŽI A – Bez Haraslína, ale s našimi hernými princípmi za spokojnosťou

Na brífingu na letisku v Bratislave, zľava tréner Francesco Calzona, tlmočník Pavol Farkaš, Róbert Boženík, mediálna manažérka Monika Jurigová.
Na brífingu na letisku v Bratislave, zľava tréner Francesco Calzona, tlmočník Pavol Farkaš, Róbert Boženík, mediálna manažérka Monika Jurigová.
autor: ROMAN FERSTL, zdroj: SFZ

BRATISLAVA/PORTO – Netradičné predzápasové mediálne výstupy absolvovala slovenská reprezentácia vo štvrtok. Bol to deň odchodu na kvalifikačný zápas Eura 2024 v Portugalsku (hrá sa v piatok 13. októbra o 20:45 v Porte), preto sa prvá fáza stretnutia novinárov s reprezentačným trénerom a zástupcom hráčov odohrala na bratislavskom letisku – premiérovo, ak nerátame odlet na ME 2016 vo Francúzsku... - na čo nadviazala druhá časť, už v dejisku stretnutia v Porte.
Informácia od organizátorov zápasu, týkajúca sa počtu divákov, hovorí o vypredanom štadióne.

Tréner Francesco Calzona: Pozeráme sa na seba, nie na súpera
Karty odkryl pri prvej odpovedi: „Lukáš Haraslín s nami necestuje, zranené lýtko ho nepustilo. Rešpektujeme pravidlá pre takéto prípady, vracia sa späť do Prahy.“ (viac vo videu). Potvrdil aj lekársku pohotovosť okolo Dúbravku: „Mal zvýšenú teplotu, ale v tom nevidíme problém,“ konštatoval. Pokiaľ ide o jeho náhradu na ihrisku, tréner sa vyjadril, že „máme na tento post dvoch hráčov, medzi nimi sa rozhodnem.“ To povedal už v Porte na štadióne, počas druhej fázy predzápasovej tlačovky.

A v presscentre na štadióne v Porte, zľava Pavol Farkaš, Francesco Calzona, Dávid Hancko a Monika Jurigová.
A v presscentre na štadióne v Porte, zľava Pavol Farkaš, Francesco Calzona, Dávid Hancko a Monika Jurigová.
autor: ROMAN FERSTL, zdroj: SFZ

Hľadiac na zápas v Porte nepovedal nič konkrétne o taktike, ale veľa o nastavení mužstva: „Vždy chceme hrať tak, aby sme sa nepozerali na súpera. Máme svoje herné princípy, tých sa chceme držať vždy,“ reagoval na otázku o tom, čo bude na Portugalsko v jeho domácom prostredí platiť.

K zostave povedal len tradičnú vetu: „Nebudem o menách hovoriť médiám a až potom hráčom, musím to byť vždy naopak.” Priamou výzvou však boli dve, Hollý a Sauer, nováčikovia v kádri. „Potvrdzujú očakávania, s akými sme ich povolali. Hollý už s nami bol v decembri, pamätá si mnohé, to sa mi páči. Má parametre na medzinárodný futbal, aj patričné sebavedomie. Sauer to má u nás ako prvý deň v škole (úsmev). Je to inteligentný, pozorný chlapec, rýchlo sa začlení.“

Zástupca hráčov Róbert Boženík: Iný zápas ako s Benficou

„Okolnosti zápasu sú pre mňa špecifické, to áno, ale beriem to ako každý iný medzištátny zápas. Bolo tak aj celý týždeň na tréningu, darilo sa aj spoluhráčom, sieť sme triafali...
Ako je v Porte, viem od priateľky, teda čo sa týka počasia. Písal som si aj so športovým riaditeľom Boavisty, zaželal  mi všetko dobré, ale jasné, že bude fandiť svojim, veď  je Portugalčan.“ (viac vo videu)

V Porte bol medzi novinármi Dávid Hancko. jeho odpovede na otázky novinárov boli plné optimizmu: „Hrať na takomto štadióne je jeden zo splnených snov.“ A k zápasu krásna myšlienka: „Musíme brániť s vášňou...“Značky