MUŽI A - Dôležité informácie pre fanúšikov na zápas Portugalsko - Slovensko

BRATISLAVA (SFZ) – Chystáte sa na kvalifikačný zápas Portugalsko - Slovensko v Porte v piatok 13. októbra? Prinášame vám dôležité informácie od domácej futbalovej federácie.

Užitočné info pre vás

  • Organizačný poriadok štadióna
  • Zakázané predmety na štadióne
  • Miesto stretnutia fanúšikov hostí

Miesto stretnutia fanúšikov hostí

Portugalská polícia odporúča centrum mesta (Avenida dos Aliados a Ribeira) ako miesto stretnutia fanúšikov hostí. Fanúšikovia majú v blízkosti centra mesta stanice metra, ako aj verejné autobusy odchádzajúce z Avenida dos Aliados na Estádio do Dragão.

Polícia dôrazne neodporúča zhromaždenie na „Pl. Dr. Francisco Sa Carneiro“ vzhľadom na to, že práve na tomto mieste sa stretávajú ultras fanúšikovia FC Porto.

Informácie pre fanúšikov hostí

  • sektory pre fanúšikov hostí sú určené - 48, 49, 50 – ide o oddelené sektory / tribúny v rámci štadióna a vstup do sektorov bude umožnený na základne platnej vstupenky
  • vstupné brány pre tieto sektory sú 19 a 20 (tento iba v prípade zvýšenej potreby). Vstup do tohto priestoru – námestia (úplne segregovaného) - vedie cez schodisko, ktoré sa nachádza pred stanicou metra (Estádio do Dragão) a vedľa P2 (parkovisko 2). 
  • v danom priestore (námestí) sa nachádza aj úschovňa batožiny pre potreby fanúšikov (zdarma) 
  • pred vstupom na námestie, ktoré obklopuje štadión, bude perimeter (vôkol štadióna), kde budú vykonané bezpečnostné prehliadky ešte pred vstupom na štadión cez turnikety

Deťom do 3 rokov veku vstup na štadión zakázaný. 

Deťom vo veku 3 – 6 rokov je vstup na štadión povolený, avšak musia mať riadne platnú vstupenku a musia byť v sprievode zodpovednej dospelej osoby. 

Vstupenky 1. kategórie (sektor 19, brána 17): Prístup do tohto sektora je zabezpečený cez iné schodisko (vedľa múzea FC Porto). Tento prístup zabráni vstupu medzi fanúšikov idúcich do sektorov hostí a zaručí rýchlejší prístup na miesta určené v danom sektore. 

UPOZORNENIE PRE FANÚŠIKOV: Ak organizátori vyzvú počas zápasu slovenských fanúšikov (sektor hostí a 1. kategória), aby zostali v cca 30 min. po zápase kým nevyprázdnia štadión s domácimi fanúšikmi (bufety a toalety ostanú otvorené aj počas pozdržania slovenských fanúšikov v sektoroch), žiadame o rešpektovanie tohto nariadenia.

Vstupenky si nebude možné zakúpiť v deň zápasu priamo na štadióne, nakoľko zápas je vypredaný.

Brány štadióna sa otvárajú 2 hodiny pred výkopom, tj. o 17:45 hod miestneho času. 

Portugalská FA_Zakázané predmety.pdf
Portugalská FA_Organizačný poriadok.pdf


Značky