logo
Reprezentácia

MUŽI A – Dôležitosť výhry na Islande je každému zrejmá


autor: Roman Ferstl, zdroj: SFZ

SENEC (SFZ) – Každý jeden z trojice reprezentantov, ktorí dnes predstúpili pred médiá má za sebou odlišnú sezónu. FC Groningen aj s naším Tomášom Suslovom zostúpil z holandskej najvyššej súťaže, K.R.C. Genk s Patrikom Hrošovským bojoval do posledného kola o belgický titul a Artur Gajdoš prežíva svoj futbalový sen. Všetci traja sa však zhodli, že z júnového kvalifikačného dvojzápasu na Islande a v Lichtenštajnsku chcú vyťažiť maximum, aby do septembrového šlágra s favoritom našej skupiny s Portugalskom išli z čo najlepšej východiskovej pozície.

TOMÁŠ SUSLOV: Klub ide teraz bokom, dôležitá je reprezentácia

Prvé otázky smerovali na jeho budúcnosť a fakt, že jeho Groningen vypadol do druhej najvyššej súťaže. „Bola to zlá sezóna, veľmi zlá,“ priznal Suslov s tým, že teraz sa nechce baviť o klube a ďalšej budúcnosti. Vo videu prezradil viac o svojich myšlienkách, ale najmä ako vidí najbližšieho súpera reprezentácie – Island, s ktorým nás už v sobotu čaká dôležitý zápas.

PATRIK HROŠOVSKÝ: Stanko je na ,našom, poste extratrieda

Je neodmysliteľnou súčasťou národného tímu napriek tomu, že nie je stabilným hráčom základnej zostavy Francesca Calzonu. „Veľmi dobre si uvedomujem, prečo toľko nehrávam. Na rovnakom poste nastupuje aj Stanko Lobotka a on je extratrieda.“ Vo videu porozprával nielen o Lobotkových prioritách, ale aj osudových dvojkách v jeho tohtoročnej sezóne.

ARTUR GAJDOŠ: Unavený som, ale je to pre mňa sen

Na tomto zraze patrí k dvom nováčikom spolu s Ľubomírom Tuptom. Napriek tomu, že má za sebou a v nohách svetový šampionát reprezentácie do 20 rokov v Argentíne, pozvánku na kemp prijal s nadšením. „Ešte viac ma však potešila tá, ktorá prišla po kempe na nasledujúci zraz.“ Devätnásťročný mladík z AS Trenčín vstrebáva všetko okolo seba a vo videou priblížil aj svoje pocity z toho, že môže trénovať a byť s Marekom Hamšíkom v jednom tíme.

Značky