logo
Reprezentácia

MUŽI A - Hráči prezradili deťom svoje predzápasové rituály

Sobota, 22.6.2024 16:00 | Posledná aktualizácia 23.6.2024 07:49
MUŽI A Integrita sociálne deti stretnutie ME2024 1 .jpg
Trojica slovenských futbalových reprezentantov sa stretla s deťmi zo sociálne slabších rodín v tréningovom centre v nemeckom Mainzi počas ME 2024. Na snímke zľava Juraj Kucka, Róbert Boženík a Lukáš Haraslín (22. 6.2024).
autor: Martin Baumann, zdroj: TASR

MAINZ (TASR) - Slovenskí futbalisti Lukáš Haraslín, Juraj Kucka a Róbert Boženík prezradili na sobotnej tlačovej konferencii svoje predzápasové rituály. Na mediálnom termíne v Mainzi kládli otázky aj deti zo sociálne slabších rodín. Práve ony sa opýtali hráčov na zvyky pred zápasom. 

Ako najpoverčivejší sa ukázal Haraslín, ktorý prichádza okrem iného na ihrisko ako posledný. "Ja som dosť poverčivý, v deň zápasu mám rovnaké raňajky a rovnaký obed. Na ihrisko vstupujem väčšinou posledný a pravou nohou. Najprv si obúvam pravú kopačku, potom ľavú, ale zaväzujem si ich naopak, čiže najprv ľavú. Tiež sa snažím celý obliecť do dvoch minút, pred zápasom musím byť koncentrovaný," opísal 28-ročný krídelník.

Menej zvykov má jeho spoluhráč zo stredu poľa Juraj Kucka. "Ja najradšej nastupujem šiesty v poradí, pokiaľ nie som kapitán. A pravou nohou," povedal Kucka. Hneď pred ním prichádza väčšinou na ihrisko podľa vlastných slov Boženík: "Snažím sa nastúpiť pred 'Kucom', aby som bol počas hymny vedľa neho - pekne spieva. Rozcvičku sa snažím ukončiť gólom a v duchu sa pomodlím."

Deti zo sociálne slabších rodín prišli na ME v rámci projektu Integrácia svieti pre všetky deti rovnako. V piatok sa zúčastnili aj na zápase Slovenska s Ukrajinou (1:2). "Je pekné, že máme takúto podporu od najmenších divákov. Chceme ich potešiť našou hrou aj výsledkami. Aj nám sa lepšie hrá, keď cítime vašu podporu a počujeme skandovať vaše hlasy," dodal Haraslín

MUŽI A Integrita sociálne deti stretnutie ME2024 2.jpg
Trojica slovenských futbalových reprezentantov sa stretla s deťmi zo sociálne slabších rodín v tréningovom centre v nemeckom Mainzi počas ME 2024. Na snímke vpravo Juraj Kucka (22.6.2024).
autor: Martin Baumann, zdroj: TASR

Značky