logo
Reprezentácia

MUŽI A – Káder je už kompletný, aj so Škriniarom

Kapitán je s tímom! Milan Škriniar je od pondelka v Senci so slovenskou reprezentáciou, káder je komletný.
Kapitán je s tímom! Milan Škriniar je od pondelka v Senci so slovenskou reprezentáciou, káder je komletný.
autor: ROMAN FERSTL, zdroj: SFZ

ŠAMORÍN (SFZ) – Už sú všetci. V pondelok dopoludnia dorazil ako posledný medzi slovenských reprezentantov finalista tohtosezónnej Ligy majstrov Milan Škriniar, čím skompletizoval nominovanú hráčsku 28-ku na kvalfikačný dvojzápas na Islande (17. 6.) a v Lichtenštajnsku (20. 6.). „Cíti sa fajn a spolu so všetkými spoluhráčmi sa pustí do práce podľa trénerom Calzonom určeného programu, teda pondelkovým podvečerným tréningom,“ informovala tlačová hovorkyňa SFZ Monika Jurigová.

Súčasťou programu bol aj mediálny termín, ktorý tentoraz absolvovalo trio Denis Vavro, Martin Valjent a Ľubomír Tupta.

Denis Vavro: Ak chceme ísť na Euro, potrebujeme 6 bodov
Držiteľ dánskeho double v drese FC Kodaň neskrýval dobrú náladu, logicky vyplývajúcej z dobrej sezóny. „Čo sa počas osláv odohrávalo v šatni, ostane v šatni,“ neotvoril dvere do kabíny aj keď zvedavcov o dianie v nej by bolo nemálo.

Novinári sa ho pýtali na najbližšieho súpera v kvalifikácii Island (jeho názor vo videu), návrat Škriniara – „je späť s nami, mužstvo ho potrebuje, má mu čo dať“ – aj spomienky na zápas v kategórii do 21 rokov, ktorý sme vyhrali gólom brankára Rodáka 3:2 („dal ho hlavou, veď má dva metre. Na to sa nedá zabudnúť.“)

Martin Valjent: Nestratil som sa v La Lige

Má za sebou ako kľúčový hráč Mallorky solídnu sezónu. „Celý čas sme sa pohybovali v strede tabuľky, dokonca chvíľku bola na dohľad aj miestenka do Európy, ale to napokon nebol ani cieľ,“ aj osobne sa cítil v pohode, hoci ho na prelome februára a marca trápili zdravotné šrámy. Prekročil 100-zápasovú hranicu v La Lige, čo nie je úplná všedná samozrejmosť. „Som v klube päť rokov, tri v najvyššej súťaži, nestratil som sa.“
Reprezentačnú tému prevetral v odpovediach o súperovi, ale aj slovenskom spoluhráčovi, brankárovi Dominikovi Greifovi (všetko vo videu).

Ľubomír Tupta: Polrok mi vyšiel

Jeden z dvoch nováčikov na tomto zraze - druhým je Artur Gajdoš – si vypýtal pozornosť reprezentačného trénera vydarenou jarnou časťou sezóny ako hráč Liberca. „Polrok mi vyšiel, je za tým dôvera trénera i klubu.“ Vystrašený z nominácie do národného tímu nie je, ale je si vedomý svojho miesta v kádri: „Myslieť na základnú zostavu nebudem, som tu prvý raz a budem robiť všetko a maximálne na každom tréningu,“ potvrdil svoj osobný plán na zraze.

Značky