logo
Reprezentácia

MUŽI A - Kemp pod vedením Hamšíka, mladíci sa môžu ukázať

Štvrtok, 23.5.2024 13:24 | Posledná aktualizácia 23.5.2024 17:46
MUZI A - kemp pred EURO 2024

autor: Roman Ferstl, zdroj: SFZ

ŠAMORÍN (TASR) - Futbalová reprezentácia vo štvrtok začala prípravu na tohtoročné ME neoficiálnym štvordňovým tréningovým kempom v Šamoríne. Slúžiť bude pre hráčov, ktorým sa skončili súťaže skôr a mužstvo sa bude pripravovať pod taktovkou asistenta Mareka Hamšíka.

MUZI A - kemp pred EURO 2024
MUZI A - kemp pred EURO 2024
MUZI A - kemp pred EURO 2024
MUZI A - kemp pred EURO 2024
MUZI A - kemp pred EURO 2024

„Sme tu päťčlenný realizačný tím, ktorý sa postará o chalanov zo všetkých stránok. Je to naozaj zaujímavé, nečakané. Vedeli sme však, že takáto situácia môže nastať. Hlavným cieľom je hráčov udržať v kondícii, aby nevypadli z rytmu,“ povedal Hamšík na úvodnom zraze a načrtol jeho program: „Máme nábehový tréning, chalanov čaká kondičný blok, nie je to však nič ťažké. Zajtra bude dvojfázový tréning, kde bude aj posilňovňa. Následne sa zameriame aj na defenzívnu a ofenzívnu činnosť a zakončíme to modelovaným zápasom proti Komárnu.“

Kemp je zároveň šancou pre hráčov zo širšieho kádra, aby zabojovali o účasť na záverečnom turnaji. „Preto sme ich aj zavolali. V nedeľu nás čaká modelovaný prípravný zápas proti Komárnu, na ktorý potrebujeme dostatočný počet hráčov. Je to fajn, keďže je tu veľa mladých hráčov, ktorí sa majú možnosť ukázať,“ poznamenal bývalý kapitán národného tímu. 

Na celý priebeh bude na diaľku dohliadať aj hlavný tréner Calzona, ktorý obdrží materiál po každej tréningovej jednotke. „Zašle sa mu video z dronu, takže bude mať informácie priamo na ruke už po tréningu,“ poznamenal Hamšík na adresu Calzonu, ktorý si plní klubové záväzky v Neapole.  

Jediný z pôvodnej dvadsiatky nominovaných vypadol stredopoliar Matúš Bero, ktorého čaká s VfL Bochum baráž o udržanie sa v nemeckej Bundeslige proti Fortune Düsseldorf. „Držíme mu palce, nech sa im to podarí a udržia bundesligu. Ostatní hráči sú tu, vieme o problémoch Juraja Kucku, ktorý sa zapojí do tréningového procesu, ale ešte nie je stopercentne pripravený. Musí sa vyhýbať osobným súbojom, takže na to si musíme dať pozor,“ načrtol asistent kouča situáciu v mužstve.

Úspešné „záchranárske práce“ má za sebou Róbert Boženík, ktorý patrí v tréningovom kempe medzi skúsenejších hráčov. Dvadsaťštyriročný útočník počas víkendu odohral záverečné kolo portugalskej ligy, v ktorom sa jeho Boavista zachránila v najvyššej súťaži vďaka remíze 2:2 proti predposlednej Vizele. „Cítim sa veľmi dobre, sebavedomo. Sezóna mi vyšla, dal som v nej 11 gólov, s čím som spokojný. Okrem toho, keď som sa zranil, tak som odohral prakticky všetky zápasy od začiatku. To je pre mňa pred ME najdôležitejšie, preto verím, že som prišiel dobre pripravený a verím, že budem môcť mužstvu pomôcť. Tréner má predstavu o kádri, ale miesto nemá isté nikto. Treba o to bojovať každý jeden deň. Keďže sme skončili ligu skôr ako ostatní, tak sme sa prišli pripravovať a ja som šťastný, že tu môžem byť. Tešil som sa na chalanov, pretože je to vždy veľká česť, aj keď je to tréningový kemp. Urobím všetko pre to, aby som bol v záverečnej nominácii,“ dodal Boženík.

Oficiálna príprava tímu sa pred kontinentálnym šampionátom začne 31. mája. Slováci odohrajú krátko pred odchodom na ME 2024 do Nemecka dve prípravné stretnutia - v stredu 5. júna vo Wiener Neustadte proti San Marínu a v nedeľu 9. júna v Trnave proti Walesu. Slováci začnú turnaj 17. júna vo Frankfurte proti favoritovi E-skupiny Belgicku, ďalší ich čaká proti Ukrajine v Düsseldorfe (piatok, 21. júna) a s Rumunskom sa stretnú opäť vo Frankfurte (streda, 26. júna).

Značky