logo
Reprezentácia

MUŽI A - Kucku zaskočil Hamšík, Hancka oslavy, Kóšu pozvánka

Dávid Hancko dorazil v pondelok do Šamorína na tréngový kemp slovenskej reprezentácie po veľkolepých oslách titulu Feyenoordu a týždennom oddychu v Prahe s rodinou.
Dávid Hancko dorazil v pondelok do Šamorína na tréngový kemp slovenskej reprezentácie po veľkolepých oslách titulu Feyenoordu a týždennom oddychu v Prahe s rodinou.
autor: ROMAN FERSTL, zdroj: SFZ

ŠAMORÍN (SFZ) - Reprezentačné áčko veľmi pozvoľna vstupuje do úplne poslednej fázy futbalovej sezóny 2022/23. Zrazu národného tímu predchádzal ešte tréningový kemp, na ktorý pozval tréner Francesco Calzona nielen dostupných stabilných hráčov kádra, ale aj hráčov z mladšej generácie, pre ktorách bude päť júnových dní predsieňou pre vstup do komnát seniorského áčka. A tak sa popri ostrieľaných borcoch Kucku, Dúbravku, Pekaríka, De Marca, Maka a samozrejme nečakane povolaného Hamšíka objavili v Šamoríne aj mladíci z MS 20-ročných či ďalší perspektívni futbalisti.

Po debatách bol z pôvodnej nominácie uvoľnený Mário Sauer, v X-Bionicu sa tak zíde 29 hráčov.

AKTUÁLNA NOMINÁCIA NA KEMP
BRANKÁRI: Henrich Ravas (Widzew Łódź), Ľubomír Belko (MŠK Żilina), Richard Ludha (FK Železiarne Podbrezová), Marek Rodák (FC Fulham), Martin Dúbravka(Newcastle United)
OBRANCOVIA: Peter Pekarík (Hertha BSC), Michal Tomič (FK Mladá Boleslav), Ľubomír Šatka (Lech Poznaň), Sebastián Kóša (Spartak Trnava), Tomáš Nemčík (MŠK Żilina), Dávid Hancko (Feyenoord Rotterdam), Vernon De Marco (Slovan Bratislava), Norbert Gyömbér (US Salernitana), 
STREDOPOLIARI: Artur Gajdoš, Samuel Lavrinčík (obaja AS Trenčín), Christián Herc(Grasshopper Zürich), Máté Szolgai (FC ŠTK 1914 Šamorín), Juraj Kucka (Slovan Bratislava), Tomáš Suslov (FC Groningen), Marek Hamšík (Trabzonspor)
ÚTOČNÍCI: Matúš Bero (Vitesse Arnhem), Róbert Mak (Sydney FC), Dávid Ďuriš (MŠK Žilina), Ivan Schranz (Slavia Praha), Erik Jirka (Viktoria Plzeň), Róbert Polievka (Dukla B. Bystrica), Ladislav Almási (Baník Ostrava), Róbert Boženík (Boavista Porto), David Strelec (Reggina 1914)

JURAJ KUCKA: Všetkých nepoznám, ale rýchlo spoznám!

DÁVID HANCKO: Lepšie tu teraz „kempovať,“ ako potom zostra ísť na Island

SEBASTIÁN KÓŠA: Dokázať trénerovi, že sa nepomýlil

Značky